SPOR
Giriş Tarihi : 05-05-2020 03:38   Güncelleme : 05-05-2020 04:31

Juventus'un yıldızı coronayı yendi fakat o hastalığı yenemedi...

Juventus'un yıldız futbolcusu Matuidi corona virüs testinin pozitif çıkmasının ardından kendini karantinaya almıştı. Hastalığı yenen futbolcu bu seferde psikoz hastası olduğunu açıkladı.

Juventus'un yıldızı coronayı yendi fakat o hastalığı yenemedi...

İtalya Serie A takımlarından Juventus'un başarılı futbolcusu Blaise Matuidi, corona virüsü testinin pozitif çıkmasının ardından yaşadıklarını anlattı. Yıldız futbolcu, hastalığı tamamen atlatmasına rağmen psikoz hastası olduğunu söyledi.
Juventus'un yıldız futbolcusu Blaise Matuidi, corona virüsle verdiği mücadeleyle ilgili çok çarpıcı ifadeler kullandı.
Başarılı orta saha, takım arkadaşları Daniele Ruganı ve Paulo Dybala ile birlikte Covid-19 testi pozitif çıkan üç Juventus'lu oyuncudan biriydi.
Fransız futbolcu hastalıktan tamamen kurtulmasına rağmen "panik" hatta "psizkoz" durumlarının kendisinde kalıcı bir hale geldiğini itiraf etti.
YouTube'da bir kanala röportaj veren Dünya Kupası şampiyonu futbolcu, "Dürüst olmak gerekirse yaşadıklarım çok zordu. Test pozitif çıktığında alışverişe bile gidemedim. Bu durum beni psikoz hastası yaptı" dedi.
Sürekli tedirgin olduğunu söyleyen Matuidi, "Her zaman insanların çok yakın olmadığından emin olmaya çalışıyorsunuz. Zihinsel olarak çok güçlü olmak zorundasınız. Zaman alacak bir şey. Bu hepimiz için yeni bir durum" ifadelerini kullandı.
Yıldız futbolcu kendi sağlığı için olduğu kadar ailesi hakkında da endişelere sahip olduğunu söylerken "Hiçbir semptomum yoktu ama test sonucunu duyduğum anda şok geçirdim. Tamamen panikteydim, ailem ve arkadaşlarım için korktum" şeklinde konuştu.