İyi Haberim | İyilikler hep bizim ile olsun
HV
18 MAYIS Çarşamba 19:25

CHP: "Bahçeli ile Erdoğan bu konuda göz göze gelse!"

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye FETÖ çıkışıyla ilgili, "Keşke bu konuda Bahçeli ile Erdoğan bu konuda göz göze gelse. Bahçeli dese ki Erdoğan’a Yurtta Sulh Komisyonu üyeleri kim diyor sorsa" ifadeleriyle cevap verdi.

SİYASET
Giriş Tarihi : 21-01-2020 20:55   Güncelleme : 21-01-2020 20:55
CHP:

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Meclis'te basın toplantısı gerçekleştirdi. Altay, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, CHP'nin FETÖ'nün siyasi ayağının araştırılması için verdiği önerge için "Ak Parti'de, MHP'de bu tür adamlar mı var? Hadi ispatlayın" sözlerine cevap verdi.

Altay, 15.06.2013 tarihinde Türk Telekom Arena İstanbul'da "Recep Tayyip Erdoğan'ın Fethullah Gülen'e övgü ve davet konuşması"nı örnek gösterdi. AKP'li siyasetçilerin Fethullah Gülen'in dizinin dibindeki fotoğrafları da gösteren Altay, "FETÖ'cüler bizde yok. Bulun ispatlayın diyordu. İşte ispat. Hepsi Ak Parti'nin üst düzey yöneticileri. Yer Pensilvanya. Terör örgütü lideri önünde adeta secde edecek şekilde pozisyon alan Ak Partili yöneticiler var" ifadelerini kullandı.

"BAHÇELİ İLE ERDOĞAN BU KONUDA GÖZ GÖZE GELSE"

Altay, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin FETÖ'nün siyasi ayağı tartışmasında Yurt Sulh Konseyi'ne ilişkin açıklamasına yanıt olarak da, "İşte bu meclis araştırma komisyonu raporunu kim basılmasını engellediyse kim bastırmadıysa siyasi ayak odur. Şimdi bu raporu kim ortadan kaldırdıysa siyasi ayak odur. Kim bu raporu çaldıysa siyasi ayak odur herhalde. Sayın Bahçeli, 26 Temmuz 2016’da kurulan 3 ay çalışan komisyonun raporu kim ortadan kaldırdıysa siyasi ayak odur. Keşke bu konuda Bahçeli ile Erdoğan bu konuda göz göze gelse. Bahçeli dese ki Erdoğan’a Yurtta Sulh Komisyonu üyeleri kim diyor sorsa. Bize bağırma, Erdoğan’a da bağırma, onun gözlerinin içine baksan yeter. Kim yönetiyor bu ülkeyi?" diye konuştu.

yiğit medyayiğit medya

YORUMLAR