İyi Haberim | İyilikler hep bizim ile olsun
HV
18 MAYIS Çarşamba 20:16

İstanbul’da yağıştan evler sular altında kaldı

İstanbul’da gece saatlerinde başlayan yağmur sabah saatlerinde de devam etti. Şiddetli yağış nedeniyle Sultangazi’de 5 ev ve bir iş yerini su bastı.

YAŞAM
Giriş Tarihi : 06-01-2020 16:54   Güncelleme : 06-01-2020 16:56
İstanbul’da yağıştan evler sular altında kaldı

Sultangazi Cebeci Mahallesinde 2564. Sokakta 5 katlı bir binanın bodrum katında bulunan 3 daire ve bir iş yerini 2563. Sokakta ise 5 katlı başka bir binanın bodrum katındaki 2 daireyi su bastı. Evlerini su bastığını gören dairedekiler durumu itfaiye ve belediye ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen belediye ekipleri vidanjör ile su tahliyesine başladı. Evini su basan Ziya Semiz “Buraya senelerdir su basıyor. 4 kere su bastı. Kimse ilgilenmiyor. ‘Kanal açacağız, yapacağız’ diyorlar yapmıyorlar. Üst kata çıktık, çocuğumun evinde kalıyoruz. Eşyalarımız var ama çoğunu yukarıya taşıdık. Yeni yapıldı burası boş duruyor. Boruları tıkamışlar. Buralar deniz gibi oluyor” dedi.

Mahalle sakini Zeynep Tilaver ise “Sürekli evi su basıyor. Kimseden bir yardım gelmiyor. Belediyeden de bir el uzatan olmuyor. Düğün paramın hepsini eşyalara verdim. İki defadır eşyalarımı çöpe atıyorum. İki hastamız var. Çocukları komşuya gönderdik. Hiçbir yerden yardım alamıyoruz. Kapımızı çalan da olmadı. 3 aile beraber yaşıyoruz. Rögarları temizlemiyorlar. Evi su bastıktan sonra temizliyorlar. Temizleyin biz de mağdur kalmayalım” diye konuştu.

 

yiğit medyayiğit medya

YORUMLAR