Sonunda! Peker'in iddiaları yargıya taşındı

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in söylediği iddialar yargıya sunuldu.

Sonunda! Peker'in iddiaları yargıya taşındı
Sonunda! Peker'in iddiaları yargıya taşındı iyihaberim

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, TOTAL'in Demirören tarafından OYAK'a satışı sırasında buna karşı çıkan emekli Tümamiral Cihat Yaycı'ya baskı yapıldığını iddia etmiş, "Cihat Yaycı Paşanın, bu satışın adil olmadığını söylemesi üzerine onu etkilemek için nasıl baskı kurdurduğunuzu biliyorum" demişti.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

KRTTV'nin haberine göre, Emekli Astsubay Necmi Tengilimoğlu, OYAK'ın zarara uğratıldığı iddiasıyla Batman Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

"ŞEFFAFLIK, HESAP VEREBİLİRLİK DEĞERLERİNİ KAYBETMİŞTİR"

Tengilimoğlu, yaptığı açıklamada, "Haziran 2020 ayında, Demirören grubuna ait Total ve Moil gibi kârsız bir akaryakıt şirkettini satın alarak Oyak Emekli Sandığı üyesi Sb, Asb,  Uzm.Cvş, Sivil Memurlara ödenen emeklilik maaşlarında, %30 gibi yüksek oranda azalışa sebebiyet vermiştir. Bilinen gerçeğin aksine Oyak, 27 Haziran 2021 günü yapılan Genel Kurul sonrasında aklımızla alay edercesine gözümün içine baka baka 'çok büyük başarıya ulaşıldığını' ifade etmişlerdir. Oyak üyelerinin refahını artırmak amacının dışına çıkarak, gizli bir holding  niteliğine kavuşmuştur. Şeffaflık, hesap verebilirlik  değerlerini kaybetmiştir. Prestij kaybına uğramak istemiyorlar ise, Oyak Yönetim Denetim kurullarında gücünü borçlu olduğu üyelerine sayısal oranlarını da gözeterek yer vermelidir" dedi.

İşte o suç duyurusu:

 

 

 

sonunda sedat peker iddialar yargı taşınma OYAK demirören
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları