Ahmet Hakan'dan Meral Akşener'e tam destek

İYİ Parti lider Meral Akşener’in grup toplantısında konuştuklarına Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan'dan tam destek geldi.

Ahmet Hakan'dan Meral Akşener'e tam destek
Ahmet Hakan'dan Meral Akşener'e tam destek iyihaberim

İYİ Parti lideri Meral Akşener, dün gerçekleştirdiği grup toplantısında korona virüse karşı aşı geliştiren Biontech CEO’su Uğur Şahin ve şirketin CMO’su Özlem Türeci’nin Nobel’e aday gösterilmesi için teklif vereceklerini açıkladı.

Akşener konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

COVID süreci, iktidar tarafından maalesef yönetilemedi. Maddi-manevi çok ağır bedeller ödedik. Olmaması gereken can kayıpları yaşadık. Sevdiklerimizi kaybettik. Aşı tedariği ise, bu sürecin en ağır fiyaskosu oldu. İktidar, büyük bir beceriksizlik göstererek, bir türlü, alternatifli bir aşı sepeti oluşturamadı. Çin aşısını zamanında getirip, insanlarımızı aşılayamadıkları gibi, en etkili aşı olarak bilinen, Biontech aşısını da, Uğur Şahin ve Özlem Türeci Hocalarımızın, özel gayretlerine rağmen, son günlere kadar temin edemediler. Halbuki Biontech aşısını, zamanında, büyük miktarda ve uygun koşullarda alabilir, böylece, şu ana kadar, nüfusumuzun en az yüzde yetmişini, aşılamış olabilirdik. Daha da önemlisi, çok sayıda insanımızın, hayatlarını kurtarmış olabilirdik. Ama, iktidarın becerikli ellerinde, maalesef bunu başaramadık. Bugün geldiğimiz noktada ise, Uğur ve Özlem Hacalarımızın, memleket sevgisiyle aldıkları inisiyatif sayesinde, nihayet Türk Milleti, aşısızlık sarmalından ve yeni dalgalardan, kurtulma sürecine girdi. Allah onlardan razı olsun. Uğur Şahin ve Özlem Türeci Hocalarımız, COVID’e karşı mRNA aşısını bularak, insanlığa çok büyük bir hizmette bulundular. Bunun yanında, hocalarımızın, kanser araştırmaları konusunda da, büyük ilerlemeler kaydettiklerini biliyoruz. Yani, COVID 19 salgını söz konusu olmasaydı da, kanser çalışmaları nedeniyle, bilim çevrelerinde, dünya çapında bir prestije sahiplerdi. İşte o nedenle bugün, İYİ Parti grubu olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin,Türklerin gururu olan, bu iki bilim insanımızı, insanlığa ve bilim dünyasına yaptıkları katkılardan dolayı, Nobel'e aday göstermesini talep edeceğiz. Uğur Şahin ve Özlem Türeci, bizler için unutulması imkansız, Türk Milleti’nin, ebediyen gururla anacağı, vefalı evlatlarıdır. Bu önemli talebimize, meclisteki tüm partilerin desteğini bekliyoruz.

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan da Akşener’in bu önerisine köşe yazısından destek verdi.

İşte Hakan’ın yazısının ilgili bölümü:

BIONTECH aşısıyla korunuyoruz. Sağımız solumuz BioNTech. İşin bir bu yönü var. Bir de insanlığın kazanımı yönü var. Ayrıca Uğur Hoca da Özlem Hoca da bizim.

*

İşte tam da bu nedenlerle...

Özlem Hoca ve Uğur Hoca’yı Nobel’e aday göstermek, bize yakışır.

Akşener’in önerisini destekliyorum.

 

 

hürriyet ahmet hakan meral akşener tam destek uğur şahin özlem türeci nobel aday
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları