İşte Bakan Karaismailoğlu'ndan Kanal İstanbul açıklaması

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu, Deniz Ticaret Odası Meclis Toplantısı’nda açıklama yaptı.

İşte Bakan Karaismailoğlu'ndan Kanal İstanbul açıklaması
İşte Bakan Karaismailoğlu'ndan Kanal İstanbul açıklaması iyihaberim

İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz ve Karadeniz Bölgeleri (İMEAK) Deniz Ticaret Odası (DTO) Meclis Toplantısı’na katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kanal İstanbul’a ilişkin açıklamar yaptı.

İmar planları tamamlanan Kanal İstanbul’un ihale çalışmalarının devam ettiğini belirten Karaismailoğlu, "Kısa sürede başlayacak güç ve kararlılıktayız." diye ifade etti.

Tuzla’da bulunan Piri Reis Üniversitesi’nde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Bakan Karaismailoğlu, "Bizim suni gündemlerle işimiz yok. Bizler devlet aklını temsil ediyor ve gelecek nesillerin daha zengin, daha gelişmiş bir Türkiye’de yaşaması için gelişmiş bir altyapıyı kuruyoruz." ifadelerine yer verdi.

Adil Karaismailoğlu, "Bugün 12 milyar ton olarak gerçekleşen dünya ticaret hacminin yüzde 90’ı deniz yolu ile taşınıyor. Dünya ticaret hacminin 2030’da 25 milyar, 2050’de de 90 milyar ton olarak gerçekleşeceğini öngörülmektedir. Dünyada büyüyen ticaret hacmi ve gelişen ticaret yolları dikkate alındığında Kanal İstanbul’un önemi ve aciliyeti de görülecektir" diye konuştu.

"BİZİM SUNİ GÜNDEMLERLE İŞİMİZ YOK"

Bakan Karaismailoğlu, "Üçüncü havalimanını yapmayın, üçüncü köprüyü durdurun. Kuzey Marmara Otoyolu’nu yapmayın’, hatta ’15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü yapmayın’, ’hidroelektrik santrallerini yapmayın’ şeklindeki dayatmaları unutmadık.

O zaman onların dediklerine boyun eğseydik, bugün ne İstanbul Havalimanı ne Yavuz Sultan Selim Köprüsü ne Avrasya tüneli, ne Filyos Limanı ne de Yusufeli Barajımız olurdu. Bizim suni gündemlerle işimiz yok. Bizler devlet aklını temsil ediyor ve gelecek nesillerin daha zengin, daha gelişmiş bir Türkiye’de yaşaması için gelişmiş bir altyapıyı kuruyoruz" dedi.

ulaştırma altyapı bakanı adil karaismailoğlu kanal istanbul açıklama ihale hız kesmeden devam ediyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları