Osman Müftüoğlu'ndan yeni normalleşme çıkışı

Hürriyet gazetesi yazarı Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, korona virüs salgını kapsamında yeni normalleşme sürecine ilişkin stratejiyi eleştirdi.

Osman Müftüoğlu'ndan yeni normalleşme çıkışı
Osman Müftüoğlu'ndan yeni normalleşme çıkışı iyihaberim

Hürriyet gazetesi yazarı Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, koronavirüs salgını kapsamında yeni normalleşme adımlarına ilişkin olarak, "Yeni strateji bu haliyle pek de inandırıcı görünmüyor, güven vermiyor" değerlendirmesini yaptı.

Normalleşme stratejisinin inandırıcı olmadığını kalın çizgilerle belirten Müftüoğlu yazısında, "Günlük vaka sayılarındaki artış pandemi matematiğine aşina herkes için korkutucu. Ve tam da günlük rakamların 10 binleri geçtiği farklı bir dönemde salgında neticeyi derinden etkileyecek önemli kararlar aldık ve 'yerinde karar dönemi' diye tanımlanan farklı bir uygulamaya geçtik. Uygulamanın esasında, 'kademeli esnetme' yerine 'renklendirilmiş normalleşme' diyebileceğimiz farklı bir uygulama var. Enfeksiyon hastalıkları veya halk sağlığı uzmanı olmasam da süreci başından beri dikkatle izleyen, her aşamasında ilgili hocalarla yoğun bilgi alışverişinde bulunan 40 yıllık bir 'hekimlik tecrübesi'yle baktığımda bu yeni uygulamaya katıldığımı, yürekten bir “Evet, doğrusu yapıldı” diyebileceğimi söylemem çok güç. Üstelik itiraf edeyim, benim gibi düşünen uzmanların sayısı da oldukça fazla. Kısacası bu yeni uygulama, bu yeni strateji bu haliyle pek de inandırıcı görünmüyor, güven vermiyor" diye ifade etti.

hürriyet osman müftüoğlu yeni normalleşme çıkış
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları