AKP'lilere serbest CHP'lilere yasak

CHP Adana Milletvekilleri 14 Şubat'ta Adana 5 Ocak Fatih Terim Stadyumu'na girişleri engellenmişti. Bu duruma sessiz kalmadılar.

AKP'lilere serbest CHP'lilere yasak
AKP'lilere serbest CHP'lilere yasak  iyihaberim

CHP'Lİ 4 Milletvekilinin  geçen pazar günü 5 Ocak Fatih Terim Stadyumu'nda oynanan Adanaspor-Adana Demirspor maçına girişleri engellenmişti. CHP Adana Milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer, Dr. Müzeyyen Şevkin ve Burhanettin Bulut'un stadyuma alınmadı. 

Sözcü'ye göre, içeri alınmayan Ayhan Barut durumu Meclis'e taşıdı, “İl Gençlik Spor Müdürü, Adana Valisi ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Kalem Müdürüyle gerçekleştirdiğimiz görüşmelere rağmen danışmanlarımız ve yardımcı personellerimizle birlikte maçın oynandığı 5 Ocak Fatih Terim Stadyumu’na girişimiz engellenmiştir” diye konuştu.

"TFF'NİN BU KARARINI KINIYORUZ"

AKP’li isimlerin stat girişine engel çıkartılmazken CHP’li Milletvekillerine yönelik davranışı eleştiren Barut, "Türkiye Futbol Federasyonu kararları bahanesiyle bize engel çıkaranlar, iktidar partisi mensubu olduğu bilinen birçok kişinin elini kolunu sallayarak, mahiyetleriyle stadyuma girişini sağlamıştır. Stat tribünlerine bakıldığında protokol üyeleri ve onaylı seyirci dışında ciddi sayıda kişinin de maçı izlediği açıktır. Bu itirazlarımız ve tepkimiz, kimseyi engellemeyen bürokratların ve yöneticilerin halkın oylarıyla seçilmiş biz milletvekillerini engellemesinedir.

Bu bürokratlar AKP’nin değil devletin bürokratı olduğunu unutmamalıdır. Ayrımcılığı ve bu zihniyeti anlamak, yaşananları kabul etmek mümkün değildir. Bizler, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ şiarıyla kurduğu Mecliste büyük bir onurla görev yapıyoruz. Gazi Meclisin üyeleri olarak Meclisi ve işlevini itibarsızlaştırma girişimlerine asla sessiz kalmadık, bundan sonra da asla kalmayacağız. Türkiye Futbol Federasyonu’nun bu kararını ve bunu uygulayanları, seçilmiş milletvekilleri nezdinde Meclis’in itibarına yönelik bu tavrı kınıyoruz. Bunu yapanlar için gereğinin yapılmasını talep ediyoruz." şeklinde ifade etti.

 

akp serbest chp yasak chp adana milletvekilleri fatih terim stadyumu giriş engelleme tff
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları