Resmiyet kazandı! İşte yerli otomobilin adresi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'yerli ve milli elektrikli otomobilin Bursa'nın Gemlik ilçesinde üretileceği' açıklamasının ardından, askeri alan olan söz konusu yerin sanayi alanına dönüştürülmesiyle ilgili plan değişikliği Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi'nde oy birliğiyle kabul edildi.

Resmiyet kazandı! İşte yerli otomobilin adresi
Resmiyet kazandı! İşte yerli otomobilin adresi İyi Haberim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nca yapılacak yerli ve milli elektrikli otomobilin Aralık ayında Gebze’de gerçekleştirilen tanıtım toplantısında, otomobilin Bursa’nın Gemlik ilçesinde üretileceğini açıklamıştı.


Erdoğan, Gemlik’te askeri alan olan 4 milyon metrekarelik alanın 1 milyon metrekaresinin yerli otomobile ayrılacağını söylemişti. Fabrikanın yeni adresi Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle belli oldu.

 

MECLİS OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

Yerli ve milli elektrikli otomobille ilgili plan değişikliği için olağanüstü toplanan meclis, oturuma İdlip şehitlerini anarak başladı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve parti grup sözcüleri, şehitlere rahmet, gazilere de acil şifalar diledi.


İmar Komisyonu’nca uygun görülen, Cumhurbaşkanlığı kararı ile yerli ve milli imalatlara yönelik ülke sanayi stratejisi kapsamında sanayi alanı oluşturulabilir hükmü eklenmesine ilişkin 1/100.000 ölçekli Bursa ili çevre düzeni planı değişikliği oybirliğiyle kabul edildi.


BURSA EKONOMİSİNE GÜÇ VERECEK

Bursa’da yerli ve milli elektrikli otomobil üretecek fabrika yapılacak olması ve yan sanayide de ciddi bir açılıma sebep olacağı için heyecan duyduklarını dile getiren Alinur Aktaş, şu ifadeleri kullandı;

*2018 yıl Mart ayında külliyede Sayın Cumhurbaşkanımızla yaklaşık bir saat görüşme yaptım. Bu söz konusu yeri de ben söyledim.


*Askeri hara olarak kullanılan alanın ülke ekonomisi, şehir ekonomisi açısından rantabl kullanılmadığını ifade ettim. Bugün aldığımız kararın hem ülke ekonomisine hem kentimize hayırlı olmasını diliyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gol kralından kral hareket.
Gol kralından kral hareket.
Vakalar ve can kayıpları ciddi oranda düştü!
Vakalar ve can kayıpları ciddi oranda düştü!