İBB'den 65 yaş açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden BELBİM, son zamanlarda özellikler sosyal medyada çıkan '65 yaş kartı iptal edilecek' haberlerinin gerçeği yansıtmadığı bilgisini verdi.

İBB'den 65 yaş açıklaması
İBB'den 65 yaş açıklaması Halil KALAFAT

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşlarından BELBİM, son zamanlarda '65 yaş kartı iptal edilecek' haberleri üzerine bir açıklamada bulundu. BELBİM tarafından yapılan açıklamada bazı internet siteleri ve sosyal medyada dolaşmakta olan '65 yaş üstü kartı iptal edilecek' iddialarını açıkça yalanladı. BELBİM'in sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verdi.

"985 BİN VATANDAŞIMIZ TOPLU TAŞIMADAN ÜCRETSİZ OLARAK FAYDALANMAKTADIR"

"Son günlerde bazı internet haber siteleri ve sosyal medyada '65 yaş üstü kartı iptal edilecek' gibi gerçek dışı söylentiler çıkması üzerine açıklama yapma gereği doğmuştur. 65 Yaş kartı ile hali hazırda 65 yaş üstü 985 bin vatandaşımız toplu taşımadan ücretsiz olarak faydalanmaktadır. 65 yaş kartı hala aktif olarak kullanılmakta olup vatandaşlarımızın kaynağı belli olmayan bu tür haberlere itibar etmemesi gerektiğini ifade etmek isteriz."

BELBİM'in yaptığı paylaşım:

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gol kralından kral hareket.
Gol kralından kral hareket.
Vakalar ve can kayıpları ciddi oranda düştü!
Vakalar ve can kayıpları ciddi oranda düştü!