HABER ANALİZ! 12 AĞUSTOS İYİ PARTİ KURULTAYINDA NELER OLACAK?

​Meral Akşener'in istifa kararından dönmesinin ardından 12 Ağustos İyi Parti olağanüstü kurultaya giderken gerek parti tabanı gerekse Türk Milleti İyi Parti'de hangi değişimler olacak diye merakla bekler oldu.

HABER ANALİZ! 12 AĞUSTOS İYİ PARTİ KURULTAYINDA NELER OLACAK?
HABER ANALİZ! 12 AĞUSTOS İYİ PARTİ KURULTAYINDA NELER OLACAK? yiğit medya
Bu içerik 2483 kez okundu.

Tabanda Koray Aydın'la Müsavat Dervişoğlu Rahatsızlığı!

Akşener'in Koray Aydın'la poz vermesi ve sonrasında arka plana da Müsavat Dervişoğlu'nu alması İyi Parti tabanında rahatsızlıklara neden oldu. Parti tabanı Koray Aydın'ın teşkilatlanmadaki yanlışları ve Müsavat Dervişoğlu'nun da tavırlarındaki yanlışlar nedeniyle bu ikiliye sosyal medyadan sert tepkiler göstermişti.  12 Ağustos kurultayında bu ikilinin gitmesi kulis bilgileri tabanda heyecan yaratmıştı. Bu heyecan adeta Meral Akşener'in parti tabanıyla inatlaşır gibi arka plana bu ikiliyi alması şok etkisine neden oldu.

Bu İkili Gitmezse Divandan ve Yönetimden Ciddi İstifalar Gelebilir!

Müsavat Dervişoğlu ve Koray Aydın ikilisinin İyi Parti tabanında ciddi anlamda rahatsızlıklara neden olduğunu söylemiştik. 1 Nisan İyi Parti kurultayında en fazla çizik yiyen bu ikili Meral Akşener'in bu ikiliye koltuk tedariki derdine düşmesiyle birlikte çarşaf listeyle bu ikilinin koltuklarını Akşener korumuştu. Şimdi de taban Koray Aydın ve Müsavat Dervişoğlu'nun koltuklarını yine çarşaf listeyle Akşener korur endişesine düştüler.

Çarşaf Liste Olursa Ne Olur? Blok Liste Olursa Ne Olur?

Çarşaf liste olursa 1 Nisan Kurultayında olduğu gibi delegeden en fazla çizik yiyen Koray Aydın'la Müsavat Dervişoğlu, Meral Akşener'in koltuk tedariki ile koltuklarını kurtarmışlardı.

Blok liste olursa Meral Akşener de bu ikilinin koltuklarını kurtaramaz. Çünkü blok listede bu ikili direk çizik yiyince yasaya göre divan görevlerin düşmüş oluyor.

Bu ikilinin tabandan ve delegeden çizik yese bile gidip gitmeyeceği ve Meral Akşener'in istifa tiyatrosunu bu ikilinin koltuklarını koruyup korumadığı tiyatrosu olup olmadığını çarşaf liste ve blok liste meselesine bakarak anlayabiliriz.

iyihaberim.com özel haber analiz

iyi parti 12 ağustos kurultay koray aydın müsavat dervişoğlu meral akşener koltuk kurultayda neler olacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR işsizleri gizliyor
İŞKUR işsizleri gizliyor
Bedelli Askerlikte Çalışanlar ve Öğrenciler İçin Takvim Kolaylığı
Bedelli Askerlikte Çalışanlar ve Öğrenciler İçin Takvim Kolaylığı