İyi Haberim | İyilikler hep bizim ile olsun
HV
18 MAYIS Çarşamba 18:28

Erdoğan-Putin zirvesine damga vuran kareler!..

Sürgündeki Gazeteci
Sürgündeki Gazeteci
Giriş Tarihi : 07-03-2020 21:39

Değerli okuyucularım Putin-Erdoğan zirvesi günler öncesinden duyurulmuştu. Dünya bu zirveye kilitlendi diyebiliriz.

Peki zirveden ne çıktı?

Şimdi sizlere tepeden bakarak tek tek maddeleri yazıp analiz edecek dış politika uzmanı gibi ahkâm kesmek istemiyorum. Alanım da değil.

***

Ama özellikle iki resmi analiz edeceğim. Hatta 2-3 resim desek daha doğru olur.

***

Putin-Erdoğan zirvesi sonrası Türkiye gündemine giren tabelaya atılan trol tweetlerden birkaç tanesi:

***

Ne diyor troller? “Erdoğanımız reisimiz zafer kazandı hüloğğ!..”

***

Peki gerçek ne?

Gerçekleri isterseniz iki resim karesini paylaşayım sonrasında analiz yapayım.

İşte zirveye damga vuran kareler:

***

Resimlerdeki birinci sıradaki kare, Ecevit-Cilinton. Bu kareyi AKP bir dönem seçim malzemesi yapıp billboardlarda propaganda amacıyla basmıştı.

Şimdi gelelim 2.kareye. Zurnanın zırt dediği yer burası çok önemli ama okuyucularım!

Karede Putin el işareti ile çağırıyor, bizim bakanlar koşuyor. En son karede ise, Putin karşısında el pençe duran bakanları görüyoruz.

***

‘Ecevit’i seçim propagandası yapan AKP acaba bu karelere ne diyecek?’ Şeklindeki soruyu sormayalım bile.

Çünkü üstteki Twitter’dan Türkiye sıralamasına giren başlığa atılan ak trol tweetlerini görünce pişkinlik tavan yaptı diyebiliriz.

***

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI PKK açılımı kaldığı yerden CHP ile mi devam ediyor? Abdulamit Gül-Berat Albayrak ‘Maklube’ kavgası! Neden Sansürü Delen Gazete ve 10 Ocak Gazeteciler Günü? İyi Parti İç Meseleleri Açık Açık Yazıyorum Herkes Okuyup Paylaşabilir! Yerel Seçim Sonrasındaki Siyasi Senaryolar... İyi Parti ve İyi Parti Tabanı Bu Yerel Seçimlerde Ne Yapmalıdır? MİLLET İTTİFAKINI DEMOKRASİ İÇİN DESTEKLEMELİYİZ! Yeniden iyihaberim Yeniden Sadece Halkın Satın Aldığı Gazete İyi Parti Neden Böyle Oldu? BU YAZIYI TÜM İYİ PARTİLİLER OKUSUN VE ÇEVRESİNE OKUTSUNLAR! İyi Parti Seçim Analizi! Yeniçağ, İyi Parti, Medya, Propaganda ve Akşener ADI ÜSTÜNDE MİLLET İTTİFAKI! Sıfır Baraj! Gül ve Akşener Adaylığı! İyi Parti, İttifaklar, Ortak Aday ve Akşener! Demokrasi Bileşenleri 24 Haziran’da Akşener’de Birşelin.! 28 Şubat Davası ve Fetö! İyi Parti’de Parayı Veren Düdüğü Çalıyor Mu? Ve İTTİFAK.! Afrin,Zeytin Dalı Operasyonu! Talibancı Zihniyetin Türkiye Yansıması: Meral Akşener Kadından Başkan Olmaz! İYİ TV Neden Kapandı? Sonar Anketi ve İYİ Parti’nin Hangi Yanlışları Yüzünden Akşener 2.Tura Kalamıyor? GAZETECİLER GÜNÜ VE GAZETECİLİK ALGISI.! Bahçeli:‘’Devletin Başına Erdoğan Gelecek!’’ 2.Ekmeleddin Vakası Abdullah Gül Olmasın! Eşi Kapalı Dindar Cumhurbaşkanı Seçtirmiyorlar! (Abdullah Gül!) Chp İktidarda Olsaydı Fetö İle Mücadele Etseydi… Terörle Mücadele Ediyorlarmış… Baaslaşan Akp İktidarı, Dehşete Düşüren Khk’lar! Man Adası Belgeleri Sonrası Akp ve İYİ Parti Oy Oranları! Saray’ın Havuzu Hani Hillary Fetöcü Trump Türkiyeci’ydi? Bugün Ankara’dan Çıkan İktidar İşaret Fişeyi Miydi? Kudüs… İYİ Olacaksa… İYİ Parti’nin İçi ve İktidar Meselesi!