Bakan Selçuk hangi soruya cevap vermekten kaçındı?

MEB Ziya Selçuk, sorulan sorulara cevap vermekten kaçınıyor.

Bakan Selçuk hangi soruya cevap vermekten kaçındı?
Bakan Selçuk hangi soruya cevap vermekten kaçındı? iyihaberim

Covid-19 salgınının okullardaki yayılım durumuna ilişkin soruları genel geçer açıklamalar ile geçiştiren Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), verileri açıklamaktan yine kaçındı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Covid-19 kaynaklı yaşamını yitiren eğitimci sayısı kaçtır?” sorusunu, “Öğretmenler ve okul çalışanları için öncelikli aşı uygulaması devam etmektedir” diye cevapladı.

Birgün gazetesinden Mustafa Bildircin’in kaleme aldığı haberde; CHP Milletvekili Özgür Karabat, Bakan Selçuk’a, 8 Ocak’ta Covid-19’un okullardaki yayılımına ilişkin sorduğu soruya anlaşılır bir yanıt alamadığını kaydetti. Bakan Selçuk’un sorulara yanıt vermediğini ve genel geçer açıklama yapmakla yetindiğini ifade eden Karabat, “Önergede geçen sorularda net cevaplar talep edildiği halde, kurumdan gönderilen yanıtta soruların hiçbirine açık ve anlaşılır yanıt verilmediği görülmüştür” diye konuştu. CHP’li Karabat, TBMM’nin bilgi edinme ve denetim yolunun tam olarak yerine getirilemediğinin altını çizerek, Bakan Selçuk’a aynı soruları yeniden yöneltti.

SORULAR YİNE YANITSIZ KALDI

Karabat’ın önergesinde, “Covid-19 testi pozitif çıkan MEB personeli sayısı kaçtır? Salgında yaşamını yitiren eğitim personeli sayısı kaçtır? Önergenin cevaplandığı tarih itibarıyla Covid-19 tanılı olup karantinada bulunan personel sayısı kaçtır?” soruları yer aldı. Buna karşın Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bir kez daha sorulara yanıt vermemeyi tercih etti. Karabat’ın ikinci önergesine verilen yanıtta, “Öğretmenler ve okul çalışanları için öncelikli koronavirüs aşı uygulaması devam etmektedir. 14 Nisan 2021 tarihi itibarıyla 425 bin 430 çalışanımız aşı için randevu sistemine dâhil edilmiştir” ifadeleri kullanılırken, Covid-19 kaynaklı yaşamını yitiren eğitimci sayısına yine açıklık getirilmedi.

MEB ziya selçuk sorudan kaçınma cevap yok
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları