ABD'li yetkililerden gizemli Havana sendromu açıklaması

ABD'de Küba ve Çin'de çalışan hükümet yetkilileri arasında ortaya çıktığı düşünülen Hava sendromuyla ilgili önemli bir gelişme oldu.

ABD'li yetkililerden gizemli Havana sendromu açıklaması
ABD'li yetkililerden gizemli Havana sendromu açıklaması iyihaberim

Dünya corona virüsüyle mücadelesini sürdürürken, salgında en çok kayıp veren ülke olan ABD’de ‘gizemli hastalık’la ilgili soru işaretleri artıyor. Özellikle diplomatlar ve Savunma Bakanlığı yetkilileri arasında yayılan beyni etkileyen Havana sendromunun 130 kişide tespit edildiği ortaya çıktı.

Guardian’ın haberine göre, Aralık 2020’den bu yana denizaşırı ülkelerde görev yapan üç CIA yetkilisi, ciddi semptomlar göstermeleri üzerine Washington’daki Walter Reed Askeri Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Guardian’ın aktardığı rapora göre, ABD’li yetkililerin doğruladığı vakaların daha önce bilinenden 70 daha fazla olduğu söylenildi.

Havana sendromu yaşayan eski yetkilileri temsil eden Mark Zaid, “Rakamlar kesinlikle artıyor” dedi. Uzmanlar, açıklanan yeni verilerle, geçmiş dönemde sendromu geçiren kişilerin semptomları tespit ederek kendilerinin de bu durumu atlattığını fark ettiğini, artan rakamların yeni görülen vakaları yansıtmadığını vurguladı.

 

abd havana sendromu çin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları