GÜNDEM
Giriş Tarihi : 03-06-2020 01:14   Güncelleme : 03-06-2020 01:14

CHP'li Eren Yıldırım 17 gün sonra serbest

Adana’da Vefa Sosyal Destek Grubu üyeleriyle kavga ettiği iddiasıyla CHP Adana Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım için verilen 17 gün hapsin ardından tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

CHP'li Eren Yıldırım 17 gün sonra serbest

Adana’nın Yüreğir ilçesinde Vefa Sosyal Destek Grubu mensuplarıyla yaşadığı tartışma sonrası tutuklanması tartışma yaratan Eren Yıldırım tahliye edildi.

Yıldırım, Vefa Sosyal Destek Grubu üyeleriyle 14 Mayıs akşamı yaşanan tartışmada ailesiyle beraber gözaltına alınıp serbest bırakılmıştı.

Kararın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları sonrası savcılığın itirazı ile tutuklanan Yıldırım, Adana Kürkçüler F Tipi Cezaevi’nden tutuksuz yargılanmak üzere 17 gün sonra tahliye edildi.

15.09’DA SERBEST

Eski CHP Milletvekili, gazeteci Barış Yarkadaş, kararı şöyle duyurdu:

* CHP Adana Yüreğir Gençlik Kolları Başkanımız, Vefa Grubu Üyesi Eren Yıldırım, mahkeme tarafından saat 15.09’da SERBEST bırakıldı.

* Ve böylece büyük bir yalan daha çöktü. 17 günlük süren esaret, nihayet az önce sona erdi. Aramıza yeniden hoşgeldin Eren.

GÖRÜNTÜLER ÇIKMIŞTI

Yıldırım’ın tutuklanmasına sebep olan ve tartışma yaratan olayın görüntüleri ortaya çıkmıştı.

Görüntülerde Yıldırım'la görevliler arasında tartışma sürerken silah mekanizması sesi duyuluyordu. Bu anlarda Eren Yıldırım'ın annesinin görevlilere ‘siz halka silah mı çekiyorsunuz?' dediği kayda geçmişti.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında Eren Yıldırım’ı hedef alarak “Vefa Sosyal Destek Gruplarına PKK'lıların Van'da yaptığı eylemle, CHP'lilerin Adana'da gerçekleştirdiği saldırı farklı araçlarla olsa da aynı gayeye yöneliktir” ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan'ın bu açıklamasının ardından savcılığın adli kontrol kararına yaptığı itiraz ile Yıldırım, tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.