İyi Haberim | İyilikler hep bizim ile olsun
HV
18 MAYIS Çarşamba 20:21

İyi Partili Başkan darp edildi

Aydın İncirliova Belediye Başkanı İYİ Partili Aytekin Kaya ve çalışanları ülkücüler tarafından saldırıya uğradı.

GÜNDEM
Giriş Tarihi : 01-06-2020 23:28   Güncelleme : 01-06-2020 23:53
İyi Partili Başkan darp edildi

Olay, dün akşam Zafer Mahallesi’nde Belediye Başkanı Aytekin Kaya’nın annesinin evinin önünde meydana geldi. İddiaya göre Belediye Başkanı Aytekin Kaya, iki belediye işçisiyle konuşurken yanlarına gelen eski Ülkü Ocakları Başkanı Volkan Baytaş ile Yiğit Ertin başkana önce sözlü, sonra fiziki saldırıda bulundu. Çıkan arbedede Başkan Aytekin Kaya’nın ayağı incindi, belediye çalışanı Şerif Kutay’ın ise kaburgası kırıldı.

Başkan Kaya’nın şikayetçi olması üzerine, Volkan Baytaş ile Yiğit Ertin Emniyet’e götürüldü. Bu arada Volkan Baytaş’ın daha önce belediyede çalıştığı ve Başkan Kaya tarafından işten çıkarıldığı öğrenildi.

TAKVİYE ÇEVİK KUVVET GÖNDERİLDİ

Olayı duyan İYİ Partililer ile Ülkü Ocakları’na mensup vatandaşlar Emniyet önünde toplanmaya başladı. Karşılıklı sözlü sataşmalar ve tahrikler artınca, Aydın şehir merkezinden çevik kuvvet ekipleri istendi. Gece yarısından sonra ifadeleri alınan Ertin serbest bırakıldı, Baytaş ise bugün mahkemeye çıkarılmak üzere nezarette tutuldu.

”YOLSUZLUĞUN ÜZERİNE GİTTİK RAHATSIZ OLDULAR”

Saldırı sonrası açıklama yapan Belediye Başkanı Aytekin Kaya, ”Belediyeyi devraldığımızda 7 trilyonluk yolsuzluğun üzerine gittik. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını savunduk. Bu da birilerini rahatsız etti, ediyor. Kimse bizi yıldıramaz, korkutamaz. Sonuna kadar mücadele etmeye, yolsuzlukların yapılan usulsüzlüklerin üzerine gideceğiz” dedi.

“MERAL AKŞENER ARADI”

Olaylar sonrasında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener başta olmak üzere İYİ Parti ve CHP’li birçok siyasi, Belediye Başkanı Aytekin Kaya'yı arayarak geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Saldırıyı kınadılar.

Selman ÇINARSelman ÇINAR

YORUMLAR