GÜNDEM
Giriş Tarihi : 28-05-2020 00:19   Güncelleme : 28-05-2020 00:37

Suriye'den şehit haberi

Suriye İdlib' de meydana gelen patlama sonucu, Elazığlı Piyade Teğmen Canbert Tatar şehit oldu.

Suriye'den şehit haberi

Acı haberi Milli Savunma Bakanlığı duyurdu. Suriye’de meydana gelen patlama sonucu Piyade Teğmen Canbert Tatar’ın şehit olduğu belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi;

*27 Mayıs 2020 tarihinde İdlib bölgesinde icra edilen yol kontrol devriyesi esnasında arama bölgesinin 250 metre güneyinde meydana gelen ve sebebi henüz tespit edilemeyen bir patlamanın tesiri ile kahraman bir silah arkadaşımız yaralanmış ve derhal hastaneye kaldırılmış, ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

*Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allahtan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.

ACI HABER AİLESİNE ULAŞTI

Patlamada şehit olan Piyade Teğmen Canbert Tatar’ın acı haberi ailesine ulaştı. Şehit ailesinin Tunceli’nin Çemişgezek ilçesindeki dede evinde olduğu öğrenildi. Şehidin ailesine acı haber, İlçe Kaymakamı Harun Kazez ile askeri yetkililer tarafından verildi.

Şehit Tatar’ın yarın Elazığ’da düzenlenecek olan törenle son yolculuğuna uğurlanacağı belirtildi.

NAAŞI MEMLEKETİNE GETİRİLDİ

Canbert Tatar’ın Türk bayrağına sarılı naaşı Elazığ'a getirildi. Şehidin naaşını ailesiyle birlikte Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş ve il yöneticileri karşıladı.

Şehidin Türk Bayrağına sarılı naaşı askerlerin omuzunda helikopterden alınarak cenaze aracına yerleştirilerek morga götürüldü.

ŞEHİT ASKER İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Şehit asker için Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Elazığlı siyasiler başsağlığı mesajı yayımladı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, sosyal medya hesabından yayımladığı mesajında,”Silah arkadaşımız, 27 Mayıs 2020 tarihinde İdlib bölgesinde icra edilen yol kontrol devriyesi esnasında meydana gelen patlamanın tesiri ile yaralanmış, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahelelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim” dedi.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol sosyal medya hesabında, ”Suriye'nin İdlib bölgesinde şehit düşen Elazığlı Teğmen Canberk Tatar'a Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır diliyorum” mesajını paylaştı.

“MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN”

AKP Elazığ Milletvekili Metin Bulut İdlip'te şehit düşen asker ise için yayınladığı mesajda, ”İdlip'de şehadet mertebesine ulaşan Teğmen Cem Burak Tatar'a yüce Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Rabbim cenneti ile cemali ile müşerref kılsın. Milletimizin başı sağolsun” açıklamasını yaptı.

AKP Elazığ Miletvekili Tolga Ağar ise, ”Suriye'nin İdlib bölgesinde EYP'nin infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen Elazığlı hemşehrimiz Teğmen Canberk Tatar'a Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun” ifadelerini kullandı.

BELEDİYE BAŞKANINDAN MESAJ

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları İdlib'te şehit olan askere rahmet, yaralı askerlere acil şifa diledi.

Şerifoğulları, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ”Suriye/İdlip'de yaşanan patlamada merkeze bağlı Cip Köyü'nden hemşerimiz Piyade Teğmen Canberk Tatar şehit düşmüştür. Aziz milletimize Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır, yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyorum” dedi.