İyi Haberim | İyilikler hep bizim ile olsun
HV
18 MAYIS Çarşamba 20:12

RTÜK'ten Sevda Noyan hakkında yeni karar

RTÜK, Sevda Noyan'ın Ülke TV' de yaptığı açıklamaları ilk etapta göz ardı etmiştir. RTÜK ilk açıklamasının ardından aldığı tepkiler sonrasında Sevda Noyan hakkındaki kararını değiştirdi.

GÜNDEM
Giriş Tarihi : 23-05-2020 00:45   Güncelleme : 23-05-2020 01:08
RTÜK'ten Sevda Noyan hakkında yeni karar

Ülke TV’de Esra Elönü’nün sunduğu ‘Arafta Sorular’ isimli programa katılan Sevda Noyan, ”15 Temmuz kursağımızda kaldı. Vallahi yapamadık istediklerimizi. Boş bulunduk. Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın. Bizim aile şöyle bir 50 kişiyi götürür, onu söyleyeyim yani. Biz çok donanımlıyız bu konuda, maddi manevi olarak. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim hala sitede var 3-5. Benim listem hazır açıkçası” şeklinde dehşet açıklamalarda bulunmuştu.

Komşularına yönelik tehdit savuran ve ölüm listesi hazırladığını söyleyen Sevda Noyan hakkında birçok vatandaş suç duyurusunda bulunmuştu.

RTÜK, yayında ‘toplumun kin ve düşmanlığa tahrik edildiği; toplumda nefret duyguları oluşturulduğu’ gerekçesiyle Ülke TV’ye 3 kez program durdurma cezası verdi.

”ÇOK BÜYÜTÜLECEK BİR KONU DEĞİL” DEMİŞTİ

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Sevda Noyan’la ilgili ”Darbeyi övenlerin karşısında söylenenleri biz cezalandırmak gibi bir pozisyonda değiliz. Çok büyütülecek bir konu değil” ifadelerini kullanmıştı. Gelen tepkiler üzerine geri adım atan Şahin, tekrar açıklama yapıp “Sevda Noyan’ın söylemleri RTÜK ilkeleri bakımından asla kabul edilemez. Hukuk dışı çağrılar ve şiddet teşvik, taviz vermeyeceğimiz kırmızı çizgilerimizdendir. İlk kurul toplantısında gereği yapılacaktır” demişti.

 

Selman ÇINARSelman ÇINAR

YORUMLAR