İyi Haberim | İyilikler hep bizim ile olsun
HV
18 MAYIS Çarşamba 18:13

İngiltere Başbakanı Johnson'dan coronadan kurtulma planı

Başbakan Johnson bugün yaptığı açıklamada süreci nasıl devam ettirecekleri yönünde açıklamalarda bulundu.

DÜNYA
Giriş Tarihi : 11-05-2020 03:17   Güncelleme : 11-05-2020 03:17
İngiltere Başbakanı Johnson'dan coronadan kurtulma planı

Johnson kısıtlamaların henüz bitirlmesini mantıklı bulmadığını belirti.. Johnson, İngiltere'de 23 Mart'tan bu yana uygulanan karantina engellemelerinin gevşetilmesiyle alakalı yeni bir yol haritası sundu.

EVDE KALIN YERİNE ‘UYANIK OLUN’

Başkan bu defa 'Evde kalın' demek yerine 'Uyanık olun' mesajını iletti.Buna bakılırsa 13 Mayıs Çarşamba gününden itibaren birinci evre başlıyor. Bu süreçte, 23 Mart'tan bu yana devam eden kısıtlamalar sürecek sadece insanların gün arasında dışarıda istedikleri kadar spor yapmalarına izin verilecek.

HAZİRANDA İKİCİ SAFHAYA GEÇİLECEK

İnsanlar, toplumsal mesafeyi koruyarak aleni alanlarda ve parklarda aktivite yapabilecek. Sahillerde güneşlenebilecek. Bu sürede evden emek harcama imkanı olanların buna devam etmeleri gerektiğini belirten Johson, evden emek harcaması olası olmayanların ise toplu ulaşım kullanmaktan mümkün olduğu kadar kaçınmaları icap ettiğini söyledi.

Birinci safhanın başarı bir şekilde geçirilmesi halinde haziran ayının başlangıcında ikinci evre başlayacak. Bu safhada bazı mağazaların ve ilkokulların açılması bekleniyor. Temmuz ayı gibi anca turistik ve halka açık mekanların açılabileceğini duyurdu.

Selman ÇINARSelman ÇINAR

YORUMLAR