SPOR
Giriş Tarihi : 09-05-2020 17:01   Güncelleme : 09-05-2020 17:01

Beşiktaş'dan kötü haber geldi: Bir futbolcu pozitif

Beşiktaş JK'nün yapmış olduğu açıklamada bir futbolcu ve bir tesis personelinde korona virüs testi pozitif çıktı.

Beşiktaş'dan kötü haber geldi: Bir futbolcu pozitif

Sezonun kalanı için hazırlıklara Nevzat Demir Tesisleri’nde başlayan Beşiktaş, bir futbolcu ve bir kulüp personelinde corona virüsü tespit edildiğini açıkladı.

Kulüpten konuyla ilgili resmi bir açıklama yapıldı. Dr. Tekin Kerem Ülkü imzalı açıklamada şu ifadeler yer aldı:
“Sağlık Ekibi Danışmanımız Dr. Tekin Kerem Ülkü'den Açıklama

8 Mayıs Cuma günü, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde, tüm futbolcularımız, teknik heyetimiz ve tesis çalışanlarımıza Covid-19 testi yapılmıştır.

Yapılan testler neticesinde, bir futbolcumuz ile bir çalışanımızda pozitif Covid-19 test sonucu tespit edilmiştir.

Testi pozitif sonuçlanan futbolcumuz ile çalışanımızın takip ve tedavi sürecine, ilgili prosedürler doğrultusunda derhal başlanmıştır.

Dr. Tekin Kerem Ülkü

Beşiktaş JK Sağlık Ekibi Danışmanı”

2 Haziran öngörülüyordu


TFF Başkanı Nihat Özdemir’in yaptığı açıklamaya göre Türkiye’de liglerin “şimdilik” kaydıyla 12 Haziran’da başlaması bekleniyor. Ancak corona virüsü protokolüne uygun olarak antrenmanların başladığı ve toplu hazırlık kampları için gün sayıldığı süreçte profesyonel kulüplerde corona virüsü vakalarının ortaya çıkması 12 Haziran tarihinde bir erteleme olabileceği söylentilerini güçlendiriyor.
Bununla birlikte özellikle alt liglerde kulüpler, sezon iptali ya da erteleme talep ediyor. 2. Lig ve 3. Lig kulüpleri arasında yapılan oylamada oy veren 77 kulübün 70’i sezonun iptalini veya tarihin ertelenmesini talep etti.