İyi Haberim | İyilikler hep bizim ile olsun
HV
18 MAYIS Çarşamba 18:49

TFF'den skandal karar!

12 Haziran itibariyle ligleri başlatma kararı almaya hazırlanan TFF'ye Mehmet Demirkol'dan cevap geldi. Ben olsam bu sorumluluğu almazdım'' dedi.

SPOR
Giriş Tarihi : 07-05-2020 03:19   Güncelleme : 07-05-2020 03:24
TFF'den skandal karar!

Ünlü futbol yorumcusu Mehmet Demirkol , beIN Manşet programında Süper Lig ve corona virüsü gündemini değerlendirdi. Demirkol, ''Elinde bu kadar kaynak varken, 'Biz bu ekonomiyi nasıl kurtaracağız?' diye düşünüyor olmak kadar acıklı bir şey yok'' ifadelerini kullandı.
BEN OLSAM SORUMLULUK ALMAM

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklaması böyleyse (Sorumluluk federasyonda), ben federasyon başkanı olsam oynatmam. O sorumluluğu alamam.
İTİRAZ EDİLECEK ÇOK ŞEY VAR

Sayın Nihat Özdemir'in açıklamalarındaki en önemli kelime, 'şimdilik'. Son derece temkinli bir açıklama olarak gördüm. İtiraz edebileceğim çok az şey var.
BU 1. DENEME DÖNEMİ

Bu dönemin adı aslında '1. deneme dönemi.' İlk dalga geldi, 'Acaba yeni normali yaşatabilir miyiz?' düşüncesi bu. Sadece biz yapmıyoruz bunu, Avrupa ve Amerika da yapıyor. Deniyorlar.'
HERKESE SORARIM

Ben böyle bir karar alacak olsam, herkesle oturur, konuşurum. Bütün teknik direktörlere sorarım. Profesyonel Futbolcular Derneği'ne, kulüplere, herkese, mümkün olduğunca çok insana sorarım. Hatta en başta da sağlıkçılara sorar, aldığım bilgiyi aktarırım. Doğru bilgi paylaşımıyla bir karara varırım.
MİLYON KAZANANLAR 'OYNANMASIN' DER

Konyaspor'un açıklaması hakkında: "Ne istendiği net değil ama bir itiraz var, onu görüyorsun. 'Bu kararı sahada olanlar versin cümlesi önemli.' ama hangi sahada olanlar? Senede 1-2-3 milyon euro alanlar, '1 sene oynamasam da olur.' derler. Alt liglerde bununla zar zor geçinen insanlar 'Oynanmasın.' der mi?"
BURADA PROBLEM OLUR

Rıza Çalımbay gibi, şampiyonluk yarışı veren bir takımın teknik direktörü 'Bu iş olmaz.' diyorsa, burada problem olur tabii. Daha önceden konuşulmuştur diye düşünüyorum.
DEMEK Kİ OYUNCULAR İSTEMİYOR

Rıza hoca bundan 1 ay evvel, 'Antalya'da hep beraber oynarız.' demişti. Bugün eğer bunu söylüyorsa, bunu bir çelişki olarak değil, oyunculardan aldığı geri dönüş olarak değerlendirmek gerekir. Demek ki oyuncular oynamak istemiyor.
BİR VİTRİN OLARAK GÖSTERİLECEK

Marmara Bölgesi'nde otobüsle gidilebilecek stadyumlarda ligi bitirmek daha doğru olurdu ancak tekrar ediyorum, belli ki futbol, '1. deneme dönemi'nin' bir vitrini olarak gösterilecek. Amaç o demek ki.
BU BİR ÇELİŞKİ DEĞİLDİR

Bugün itibariyle, eğer Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu: 'Arkadaşlar, bu iş artık belli bir şekilde kontrol altına alınmıştır, maç oynanabilir.' diyorsa, buna söylenecek bir şey yok. Aradan 50 gün geçti. Artık bildiğimiz birçok şey var, hala bilinmeyen birçok şey olmasına rağmen. O yüzden, o gün, 'Oynanmasın.' diyenlerin, bugün 'Oynansın.' demesi, bir çelişki değildir.
DOĞRU ANLAMAK GEREKİR

Tekrar ediyorum ve doğru anlamak gerektiğini düşünüyorum. 'Şimdilik oynamak istiyoruz.' dedi Nihat Özdemir. Bu, kolaylıkla ve hemen değiştirilebilecek bir karar. '12'sinde başlıyoruz, bu iş bitmiştir, hadi toparlanın.' demiyor.
BELKİ SICAKLIK RİSKİNİ AZALTIR

Maçlar kısaltılsın haberi hakkında: "Ne faydası var onu bilmiyorum ama, bir korner pozisyonunda 6 kişi birbirinin üzerine çıktı, kaleciyle çarpıştı. 1 dakika olmuş, yarım dakika olmuş, ne fark eder. Belki sıcaklık anlamında riski azaltmak için olabilir"
KARŞI ÇIKACAK BİRİNE İHTİYAÇ VAR

Fenerbahçe'nin teknik direktöre değil, futbol aklına ihtiyacı var. Fenerbahçe'nin aslında şuna ihtiyacı var; 'Tolgay Arslan, hayatında 1 tane gol atamamış, Fenerbahçe'de ne yapacak?' deyip, alınmasına karşı çıkacak birine ihtiyacı var.

Selman ÇINARSelman ÇINAR

YORUMLAR