İyi Haberim | İyilikler hep bizim ile olsun
HV
18 MAYIS Çarşamba 20:20

AKP'li büyükşehirden sokağa çıkma yasağında ağaç katliamı

Konya Büyükşehir Belediyesi Meram ilçesi Sivaslı Ali Kemal Caddesi orta refüjü ve Melikşah Parkı’nda bulunan ağaçları yol genişletme çalışması gerekçesiyle söktü. Orta refüj ve parkın son halini cep telefonuyla kaydeden bir vatandaş, “Orta refüj ağaç doluydu. Kim niye yok ediyor burayı anlamak mümkün değil” diyerek tepki gösterdi.

GÜNDEM
Giriş Tarihi : 25-04-2020 16:42   Güncelleme : 25-04-2020 16:46
AKP'li büyükşehirden sokağa çıkma yasağında ağaç katliamı

Konya Büyükşehir Belediyesi, sokağa çıkma yasağı nedeniyle trafiğin olmamasından yararlanarak şehir merkezi ve ilçelerde cadde düzenleme çalışmaları yapıyor. AKP’li Belediye bu çalışmalar kapsamında Sivaslı Ali Kemal Caddesi’nde de yol genişletme çalışması yaptı. 2 şeritten, 3 şeride çıkartılmak istenen yol için orta refüj ve Melikşah Parkı’ndaki ağaçlar söküldü. Yeşilden yoksun refüjün ve parkın son halini cep telefonu kamerasıyla kaydeden bir vatandaş duruma isyan etti.

“BURADA AĞAÇLAR YOK EDİLMİŞ”

“Kim niye yok ediyor burayı, anlamak mümkün değil” diyen vatandaşın gördüğü manzara karşısındaki tepkisi şu şekilde: “ Melikşah Parkında ağaçlar komple söküldü, hadi burada bir çalışma var. Ama orta refüjdeki ağaçlardan ne istenilir? Niçin sökülür bu ağaçlar anlayamıyorum. Orta refüjde her yer ağaç doluydu. Ağaçlar yok edilmiş burada. Kim niye yok ediyor burayı anlamak mümkün değil.”

“AĞAÇLAR KÖKLERİYLE SÖKÜLÜP, TOPRAKLA BULUŞTURULDU”

Konya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada çalışmaların yapıldığı 3 bölgede 34 ağacın kökleri ile birlikte söküldüğü ve Meram Millet Bahçesi’nde tekrar toprak buluşturuldukları ifade edildi.

Belediye yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Belediyemiz, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu bu günlerde şehir merkezinde 18 noktada ve 28 ilçede yol genişletme ve düzenleme çalışmaları yapmaktadır.

-Sivaslı Ali Kemal Caddesi'nde de 3 ayrı noktada trafik akışının rahatlaması için yol genişletme ve ilave şerit uygulaması yapılmaktadır.

-Bu maksatla, çalışmanın yapıldığı 3 bölgede 34 ağaç kökleri ile birlikte sökülmüş, Meram Millet Bahçesi yanında bulunan belediyemizin ağaçlandırma bölgesinde tekrar toprakla buluşturulmuştur.

-Konya Büyükşehir Belediyesi, şehir genelinde her yıl on binlerce ağacı toprakla buluşturarak şehrin yeşil dokusuna katkı sağlamaya ve çevreci projeleriyle örnek olmaya devam etmektedir”

 

İyi Haberimİyi Haberim

YORUMLAR