İyi Haberim | İyilikler hep bizim ile olsun
HV
18 MAYIS Çarşamba 18:51

11. Sınıf Fizik Konuları

11. sınıf fizik konu anlatımı kitapları, birbirinden önemli konu başlıklarına sahiptir. Bu konulara çalışırken planlı ve düzenli olmanız, derslerdeki başarınızın artmasını sağlayacaktır.

GÜNDEM
Giriş Tarihi : 25-12-2019 20:55   Güncelleme : 26-12-2019 11:59
11. Sınıf Fizik Konuları

11. Sınıf Fizik Konuları

11. sınıf fizik konu anlatımı kitapları, birbirinden önemli konu başlıklarına sahiptir. Bu konulara çalışırken planlı ve düzenli olmanız, derslerdeki başarınızın artmasını sağlayacaktır. Öncelikle derse ait konu başlıklarına hakim olmalı ve bu konuda sizden neler istendiğini dikkatlice anlamalısınız. Bu amaçla da fizik dersinin konu içeriklerine baktığınızda, kuvvet ve hareket ünitesi içerisinde vektörler, bağıl hareket, newton’un hareket yasaları, bir boyutta sabit ivmeli hareket, iki boyutta hareket, enerji ve hareket gibi başlıklar görebilirsiniz. Özellikle, kuvvet ve hareket TYT sınavında karşınıza farklı soru tiplerinin çıkacağı konular arasında yer almaktadır. Bu nedenle fizik konularına iyi çalışmalı ve çalıştığınız her konuya dair bol miktarda soru çözmelisiniz. Aynı zamanda ders çalışırken, konuya ait ek kaynaklardan yararlanabilir, öğrendiğiniz bilgileri kalıcı hale getirebilirsiniz.

11. Sınıf Fizik Konu Anlatımı

11. sınıf fizik konu anlatımı içeriklerine çalışırken, seçeceğiniz kaynakların mutlaka güncel müfredata uygun olması gerekir. Bunun için kalitesiyle ön plana çıkmış kaynakları tercih etmelisiniz. Eğer kitaptan çalışmak size zor geliyorsa, Tonguç Akademi 11. sınıf fizik kuvvet ve hareket konu anlatımı video içeriklerinden de yardım alabilirsiniz. Her biri özenle hazırlanan bu video eğitimlerinde açık ve anlaşılır bir dil kullanılmaktadır. Konu anlatımının yanı sıra, o konuyla ilgili sınavda karşınıza çıkabilecek soru örneklerine de yer verilmesi, çalışmanızı daha verimli hale getirecektir. Özellikle, ilerleyen dönemlerde gireceğiniz üniversite sınavı için fizik kuvvet ve hareket konusunu halletmeniz, başarı puanınızı doğrudan yükseltecektir.

11. Fizik Konuları Nasıl Çalışılır? 

11. sınıf fizik konu anlatımı eğitim videolarını izlerken, ilerleyen zamanlar da konuyu rahat hatırlayabilmeniz için, çeşitli notlar alabilirsiniz. Video eğitimlerinde verilen ipuçları, sınavda sizin için kurtarıcı olacağından dolayı, izlerken not almanız işinizi kolaylaştıracaktır. Her bir konuyu çalıştıktan sonra o konuya dair sınavlarda çıkmış soru örneklerini çözmeniz ise, konuyla ilgili eksiğiniz olup olmadığını görmenizi sağlar. Bunlara ek olarak çözeceğiniz özgün sorular sizi, karşınıza çıkabilecek soru tiplerine karşı hazırlıklı hale getirecektir. Çünkü ne kadar fazla soru çözerseniz, verimliliğiniz de o kadar artacaktır. Her biri çözümlü olarak hazırlanan sorular, farklı bilgiler öğrenmenize de katkıda bulunacaktır.

 

Tonguç Akademi tarafından hazırlanan 11. sınıf fizik konu anlatımı eğitimleri, size istediğiniz özelliklerden çok daha fazlasını sunacaktır. Alanında uzman eğitimciler tarafından hazırlanan eğitim videoları sayesinde, fizik başta olmak üzere diğer tüm derslere çalışmak sizin için daha keyifli hale gelecektir. Video eğitimlerinde ilginizi çekecek görsellere yer verilmesi, konuları aklınızda kalıcı hale getirecektir. Tonguç Akademi fizik konu anlatımı eğitim videolarını incelemek için linke tıklayabilirsiniz. https://www.tongucakademi.com/dersdetay/fizik/260

 

İyi Haberimİyi Haberim

YORUMLAR