SİYASET
Giriş Tarihi : 03-10-2019 17:09   Güncelleme : 03-10-2019 17:09

Mehmet Metiner: “Kayseri Türkiye’nin Pensilvanyası’dır”

Kayseri’de yayın yapan bir TV'de konuşan AKP eski milletvekili Mehmet Metiner, “Açık söylüyorum Kayseri Türkiye’nin Pensilvanya’sıdır” ifadelerini kullanması tepkilere neden oldu.

Mehmet Metiner: “Kayseri Türkiye’nin Pensilvanyası’dır”

Geçmişte FETÖ'ye olan övgü dolu sözleriyle bilinen AKP eski milletvekili Mehmet Metiner, Kayseri’de yayın yapan Kent Türk Televizyonu’nda canlı yayına katıldı.Burada konuşan Metiner, “Açık söylüyorum Kayseri Türkiye’nin Pensilvanya’sıdır. Amerika’da Pensilvanya Türkiye için ne ifade ediyorsa işte Kayseri’de bu manada Türkiye’nin Pensilvanya’sıdır. O nedenle burada verilen mücadele çok önemlidir” ifadelerini kullanması tepki çekti.

“AKP İÇİNDE KRİPTO FETÖ'CÜLER VAR”

AKP içinde de hâlâ kripto FETÖ'cülerin olduğu inancı taşıdığını belirten Metiner şunları söyledi, “Bu FETÖ'cüler ahtapot gibi buradan kolunu kesiyorsunuz öbür taraftan bir başka oluşumun içine girip oradan partiye sızabiliyorlar. Ama yılmadan bunlarla mücadeleye devam edeceğiz. AK Parti'de bildiğimiz kadarıyla FETÖ'cüleri temizledik ama kriptolar için aynı şeyi söyleyemeyiz, kimse söyleyemez.”

“SİSTEM TAMAMEN DEĞİŞMELİ”

Başkanlık sistemindeki bakanlık uygulaması eleştiren Metiner, “Sistem tamamen değişmeli. Zira bakın ben çok arkadaşımızın bırakın bakanlara özel kalem müdürlerine ulaşamadığını biliyorum. Bakanlar halkın içinden siyaset mutfağından gelmeli. Bu sistem değişmeli. ak partili halktan kopartan bir şeydi. Bu sistemde adam halktan gelmiyor, siyasetten gelmiyor ve diyor ki ‘beni falanca kişi getirdi beni onu bilirim gerisini bilmem' sistem böyle ama. Bu adama ihtiyaç varsa danışman yaparsın bakanlıkta başka bir görev verirsen ama bakan halktan gelmeli siyasetin içinden gelmeli” diye konuştu.