GÜNDEM
Giriş Tarihi : 30-09-2019 12:39   Güncelleme : 30-09-2019 12:42

AKP'li vekil Şirin Ünal evindeki şüpheli ölümle ilgili flaş gelişme!

AKP’li vekil Şirin Ünal'ın evindeki şüpheli ölümle ilgili soruşturmada savcılık tanık Leyla Niyazova’ya “Siz Nadira Kadirova’yı fuhuşa mı götürüp getiriyormuşsunuz” şeklinde sorarak ölen Kadirova ile tanığı fuhuş yapmakla suçlaması tepki çekti.

AKP'li vekil Şirin Ünal evindeki şüpheli ölümle ilgili flaş gelişme!

Cumhuriyet'in haberine göre, AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde silahla intihar ettiği öne sürülen Özbekistan Cumhuriyeti vatandaşı 23 yaşındaki Nadira Kadirova’nın ölümüne ilişkin soruşturmada onunla son konuşan arkadaşı tanık olarak dinlenmesi dikkatlerden kaçmadı.

Şüpheli ölümü araştırması gereken savcılık, bunun yerine tanık Leyla Niyazova’ya “Siz Nadira Kadirova’yı fuhuşa mı götürüp getiriyormuşsunuz” diye sorarak ölen Kadirova ile tanığı fuhuş yapmakla suçlaması tepki çekti.

Bu iddiaya tepki gösteren Niyazova, böyle bir şey olmadığını ifade etti. Niyazova, Kadirova’nın kendisiyle yaptığı son görüşmesinde Şirin Ünal’ın arkadan gelerek sarılması olayını anlattı. Savcılığın, tanığa “Hangi gazeteciler ile konuştunuz?” şeklinde sorması da dikkat çekti.

“SİZ NADİRA KADİROVA’YI FUHUŞA GÖTÜRÜP GETİRİYORMUŞSUNUZ”

İfade sırasında savcı, tanığa skandal bir soru yöneltti. Savcılık, “Siz Nadira Kadirova’yı fuhuşa götürüp getiriyormuşsunuz” şeklindeki soru yöneltti. Leyla Niyazova, soru üzerine “Benim Nadire’yi fuhuşa teşvik ettiğim ya da fuhuş yapmasını kolaylaştırdığım iddiaları doğru değildir. Geçimimi Laleli’den aldığım tekstil ürünlerini Özbekistan’a göndererek sağlarım. Buna ilişkin kargo gönderim fişlerimi de gerekirse dosyaya sunabilirim. Nadire benim evimde hiç kalmadı” diye konuştu. Nadire ile bir ara küsüp barıştığının doğru olduğunu belirten Niyazova, “Fakat bunun sebebi onun fuhuşa sevk ettiğim iddiası değildir. Çünkü böyle bir olay kesinlikle olmamıştır” ifadesini kullandı.

POLİS İKNA ETTİ

Tanık olarak dinlenen Nigar Abdurrahmanova da ifadesinde “Polisler ‘hiçbir şey kesin değil. Bu işin sonunda vebal vardır’ tarzında şeyler söyledi. Hatta ben dosyayı alıp inceleyeyim, siz yine ifade verebilirsiniz dedi. Muhammed Ali de doğrudur, bu işte vebal var diyerek ikna oldu ve ifade vermekten vazgeçtik” dile getirdi.