SİYASET
Giriş Tarihi : 30-09-2019 12:15   Güncelleme : 30-09-2019 12:17

İmamoğlu'ndan İYİ Parti hamlesi!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İYİ Parti buluşmasında İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ve beraberindeki partililerin dikkat çeken görüntüleri objektiflere yansıdı.

İmamoğlu'ndan İYİ Parti hamlesi!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz haftalarda CHP İstanbul il yönetimiyle gerçekleştirdiği toplantının bir benzerini İYİ Partililerle de yaptı. İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ve il yöneticileri ile 39 ilçe başkanını Yenikapı'daki Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde buluştu.

 İmamoğlu, buluşmanın amacını “Seçim sürecindeki ittifakımızın devamıyla ilgili bir toplantı” olarak duyurdu.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu da “İBB, milletin malıdır, devletin malıdır. O anlayışla hareket ediliyor. Yönetim, tamamen bu zihniyet üzerine hareket ediyor. ‘Hiçbir şekilde partizanlaşılmayacak’ düsturuyla hareket ediliyor. Bugüne kadar da o şekilde hareket edildi” dikkat çeken ifadeleri kullandı.

İmamoğlu, “Temelde, seçim sürecindeki ittifakımızın devamıyla ilgili bir toplantı. Hem geçmiş olan 3 aylık minik bir özeti hem de önümüze dönük bir kısım değerlendirmeleri, İYİ Parti İl Başkanımız ve bütün İstanbul'u temsilen siz değerli başkanlarla sohbet etme arzumuz oluştu. Yaklaşık 1 hafta 10 gün önce CHP yöneticilerimizle bir toplantı yapmıştık. Şimdi İYİ Parti İl Başkanımız ve yöneticilerimizle yapıyoruz” dedi.

KAVUNCU: “İBB, MİLLETİN MALIDIR”

İmamoğlu'nun ardından söz alan İstanbul İYİ Parti İl Başkanı Kavuncu da, “Seçim sonrasında periyodik olarak bir araya gelip, süreci en verimli şekilde, birlikte yürütebilmek adına çalışmalar yürütüyoruz. Seçim öncesinde nasıl canla başla koşturduysak, seçim sonrasındaki süreçte de ki daha önce de konuşmuştuk sürecin birlikte götürülmesi konusunda, o anlayış üzerine devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“İlçelerimizle, ilçe başkanlarımızla sık sık bir araya geliyorum” ifade eden Kavuncu, şunları dile getirdi: “Hemen hemen her gün 2-3 ilçeyi ziyaret ediyorum. İlçe teşkilatlarına, İBB'deki süreci, sizden gördüğüm, duyduğum kadarıyla anlatıyorum. Bugünkü bu toplantıyla alakalı ödev de sayın Başkan'dan geldi. ‘İlçe teşkilatlarına, il başkanlık divanına da süreçle alakalı bilgi vereyim' dediler. Biz de bundan çok memnun olduk. Bir yaklaşım ve anlayış var; ben, Başkan'ın kendisine de hep bunu söyledim: İBB, milletin malıdır, devletin malıdır. O anlayışla hareket ediliyor. Yönetim, tamamen bu zihniyet üzerine hareket ediyor. ‘Hiçbir şekilde partizanlaşılmayacak' düsturuyla hareket ediliyor. Bugüne kadar da o şekilde hareket edildi. Biz, bu anlayışın sonuna kadar arkasındayız. Başkanın kendisine, sizlerden de aldığım güçle, Türkiye'deki yaklaşımın bu şekilde değişmesi gerektiğini söyledim. Fakat bu, siyasi realitelerin de göz ardı edileceği anlamına gelmiyor.”