GÜNDEM
Giriş Tarihi : 03-07-2019 23:18   Güncelleme : 03-07-2019 23:18

Ölü sayısı yediye çıktı

Metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Ve Uygulama Hastanesi'nde tedavi altına alınan 7 kişi yaşamını yitirdi.

Ölü sayısı yediye çıktı

İçel’de, son 1 hafta içinde toplam 21 kişi, metil alkol zehirlenmesi nedeniyle başvurduğu Toros Devlet Hastanesi, Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile özel hastanede tedaviye alınmış, 7’i tüm müdahalelere rağmen hayata gözlerini yumdu. Tedaviye alınan 16 kişiden 5’i ise hastanelerden taburcu edilmişti.

Kentte, gece saatlerinde, 5 kişi daha metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle Toros Devlet Hastanesi ile Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurdu. Yapılan kontrollerin sonrasında 5 kişi, yoğun bakım servislerinde tedaviye alındı. Son başvurularla birlikte toplam 16 kişinin hastanelerde tedavi altında olduğu, bunlardan 10’unun yoğun bakımda tutulduğu bilgisi verildi.

Mersin Emniyet Müdürlüğü tarafından metil alkol zehirlenmesinden ölümlere ilişkin soruşturmanın sürdürüldüğü belirtildi.