GÜNDEM
Giriş Tarihi : 03-07-2019 23:11   Güncelleme : 03-07-2019 23:11

İndirim talebi red edildi!

İbb Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından ortaya atılan "Avrasya ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde geçiş ücretleri indirilsin" talebine yanıt Karayolları Genel Müdürü tarafından geldi. Radyo Trafik'e konuşan Abdulkadir Uraloğlu, vatandaşlara indirim yapılmayacağını bilgisini verdi.

İndirim talebi red edildi!

İstanbul’un Anadolu ve Avrupa Yakası’nı birbirine bağlayan üç köprüden birisi olan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde (FSM) geçtiğimiz hafta itibariyle başlayan ve yaklaşık bir buçuk ay daha sürmesi tahmin edilen bakım onarım çalışması yüzünden İstanbul trafiği adeta felce uğradı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da köprüdeki onarım çalışmasının yol açtığı trafik keşmekeşi için bir dizi önlemler aldı. İmamoğlu ayrıca Ulaştırma Bakanlığına, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile Avrasya Tüneli'nin kullanım ücretlerinin düşürülmesi için resmen teklifte bulundu. Bakanlık ise bu teklife resmi olarak yanıt vermedi.

YANITI KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRÜ VERDİ

Ancak Radyo Trafik’e konuşan Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, bu teklifi gündemlerine almadıklarını duyurdu. Uraloğlu “Avrasya Tüneli ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde bir indirime gidilmesi şu anki gündemimizde mağlesef yok. Çalışma çok kısa süreli bir çalışma olduğu için gündeme almıyoruz.” dedi.