GÜNDEM
Giriş Tarihi : 29-06-2019 08:29   Güncelleme : 29-06-2019 08:29

Eylemci belediye personellerinden itiraf

23 Haziranda yenilenen İstanbul seçimleri öncesi İstanbul belediye binası önünde bir imam eşliğinde Ekrem İmamoğlu aleyhinde bildiri okuyan ve 'İmamoğlu ile çalışmayacağız' diyen eylemci bir grup İBB personeli gelen yoğun 'istifa' tepkileri üzerine bir açıklama yaparak kendilerini savundu.

Eylemci belediye personellerinden itiraf

23 Haziranda tekrarlanan İstanbul seçimlerinden önce belediye binası önünde toplanan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu aleyhinde bildiri okuyan bir grup personel ilk kez konuşarak bir itirafta bulundu. Posta yazarı Tolga Işık'ın edindiği bilgiye göre, eylemci personelin aldıkları talimat sonrasında bildiriyi okuduklarını aktardı. Işık, personelin “Bize ne için orada olacağımız söylenmedi. Aldığımız talimat sonrası oradaydık” açıklamasında bulunduğunu iddia etti

Tolga Işık’ın, “İBB’de genel af yok!” başlıklı yazısından ilgili bölümü şu şekilde;

GİTMESEK İŞİMİZDEN OLACAKTIK

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde bildiri okuyan belediye çalışanlardan birkaç gündür adeta mesaj yağıyor. Diyorlar ki “Bize ne için orada olacağımız söylenmedi. Şu saatte belediyenin önünde olacaksınız gelmezseniz işinizden olursunuz diye bizlere talimat geldi. Mecburen gitmek zorunda kaldık.”

Doğru mu değil mi, yoksa işler terse dönünce mi böyle söylüyorlar bilemem. Ama eyleme katılan personelin kendilerinden gelen bilgi aynen budur. Muhtemelen bu eylemleri sonrasında ilgili İBB’de bir disiplin süreci başlatılacaktır. Sürecin sonunda çalışanlar tehditle oraya getirildiyse tehdit edenlere, gönüllü geldilerse bizzat kendilerine ceza verilebilir.”