Huzura Doğru Saati
Uğur BAŞYİĞİT

Huzura Doğru Saati

Face'de sıkça "bilerek veya bilmeden gıybetini yapmış olabilirim. Hakkını helal et" paylaşımları dönüyor. Önceki senelerde de görmüştüm.

İslam gıybetin ölü eti çiğnemek gibi olduğunu söylüyor. Allah bunun asla affedilmeyeceğini bildiriyor. Gıybeti yapılan kişiyle helalleşmek için, kimlerin yanında yapıldıysa o kişilerin toplanması gerektiğini, aynı ortamda yaptığı gıybeti yüzüne söyleyerek helallik istenmesi gerektiğini anlatılıyor. Yani öyle yapıp yapıp da, bir paylaşımla kurtulamazsın sevgili kardeşim.

Düşün şimdi adama ana avrat düz gitmişsin, adam bundan habersiz gelmiş paylaşımın altına "Ben sana güvenirim sen yapmazsın, yaptıysan da helal ederim" diyor. Desene yüzüne "Sana ana avrat düz gittim" diye. Söyleyebilir misin? ????

Ha bu arada "yüzüne de söylerim ne var ki?" demek, gıybet yapmaktan kurtarmıyor. Kişinin hoşuna gitmeyecek herhangi bir şey, gıybet olarak kabul ediliyor. Kişi hakkında söylenen şey doğru olsa bile, gıybet olmaktan çıkmıyor.

Zaten benim gıybetimi yaptıysan, ben helal etmem bilmiş ol. Ben de seninkini yapmışsam, cezama razıyım. Gıybetin azabı büyük, bunu da unutma.

Hayırlı Ramazanlar.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gol kralından kral hareket.
Gol kralından kral hareket.
Vakalar ve can kayıpları ciddi oranda düştü!
Vakalar ve can kayıpları ciddi oranda düştü!