PKK açılımı kaldığı yerden CHP ile mi devam ediyor?
Analiz

PKK açılımı kaldığı yerden CHP ile mi devam ediyor?

PKK açılımı kaldığı yerden CHP ile mi devam ediyor?

Değerli okuyucularım günlerdir İBB Başkanı İmamoğlu’nun eşi Dilek hanım, Kemal beyin eşi Selvi hanımın katıldığı tiyatro tartışmaları devam ediyor. HDP’nin tutuklu eski eş başkanı Selahattin Demirtaş’ın yazdığı tiyatroya katılan eş tartışmalarını AKP’nin PKK açılımlarına bağlayan kafaları görüyorum. Yazımda bu konuyu analiz edeceğim.

***

Öncelikle AKP iktidarının PKK açılımlarından bahsedeyim.

Habur’da çadır mahkeme ile PKK’lılara lahmacun yedirip, Atatürk posterini indiren hâkimler gördük. Habur’da PKK’lı teröristler sözde çözüm süreci özde çözülme süreçleri ile davul zurna ile karşıladılar.

Oslo’da zamanın MİT müsteşar yardımcısı Afet Güneş’in kahkaha atarak PKK terör örgütünün yöneticilerine şehirleri bombalar ile doldurmuşsunuz sözleri ile pazarlıkları duyduk. Oslo süreci, İYİ Parti lideri Meral hanımın tabiri ile bol kahkahalı ciddiyetsiz PKK pazarlıklarıydı.

Dolmabahçe’de Başbakanlık resmi ofisinde terörist başı APO’nun mesajı okunarak HDP ve AKP’li yöneticiler beraber poz verdiler.

PKK açılım sürecindeki rezaletleri yazsam bu satırlar yetmez. APO’nun namaz kıldığını iddia eden Ak trol havuzcular mı dersen yaz babam yaz!..

***

Şimdi gelelim son günlerin meşhur tiyatro tartışmalarına.

HDP’nin tutuklu eski eş başkanı Selahattin Demirtaş’ın yazdığı tiyatroya PKK açılımının destekçisi Kadir İnanır, Dilek İmamoğlu, Selvi Kılıçdaroğlu, Başak Demirtaş gibi isimler katıldı. Adeta kıyamet koptu.

Bu resimle ilgili herkes bir yorum yaptı.

Ben esas, PKK açılımı kaldığı yerden CHP ile devam ettirilmek istiyor diyen Perinçek grubu ve bazı Milliyetçi muhaliflere bile etki etmiş bu sözleri değerlendireceğim.

***

Yukarıda, Habur, Oslo, Dolmabahçe AKP+PKK açılım süreçlerini yazdım.

Bu PKK açılım süreçleri resmi devlet ve AKP iktidarının politikasıydı. Oslo’da devletin MİT’iyle, Habur’da Atatürk posteri indiren hâkimiyle ve Dolmabahçe’de Başbakanlık resmi ofisinde okunan APO mektubuyla AKP iktidarı PKK süreçlerini resmi hale getirdi.

Peki tiyatroda ne oldu? Devletin MİT’i yok, hâkimi yok, resmi bir görevli yok.

En önemlisi terörist başı APO yok. Sadece TBMM Başkanvekili olan Meclis’i yöneten HDP yöneticileri var.

PKK açılımı bu? Tiyatroyu APO mu organize etti yoksa MİT mi olmadı Hâkim mi yine olmadı Başbakanlık ofisindeki Dolmabahçe buluşmaları gibi mi oldu? Tabiyiki HAYIR!..

PKK açılımları kaldığı yerden CHP ile devam ediyor veya ettirilmek isteniyor diyenler aklımızla alay etmiyorsa ne yapıyorlar?

***

Ha PKK terör örgütünü siyasi kanadı HDP ile CHP’liler neden aynı karede eleştirileri ap ayrı meseledir. Kendi içinde de tutarlıdır. Ama konumuz o değil.

***

CHP’nin HDP’ye bakışı sanırım bu partiye oy vermiş milyonlarca seçmeni incitmemektir.

Diğer yandan CHP, HDP seçmeninin terörist olarak adlandırılmasına bu partinin tabanın yeterince incitilmesinin önüne geçme politikası güdüyor.

***

CHP’nin bakışı sadece HDP’nin siyasete dâhil edilmesidir, PKK açılımı değildir.

Ha yukarıda yazdığım gibi kendi içinde tutarlı olarak HDP parti değildir PKK terör örgütünün siyasi kanadıdır onlarla kimsenin işi olmamalıdır diyenlerin görüşüne saygılıyım ben de zaman zaman bu görüşe katılırım. Ama konumuz o değildir. Konumuz CHP ile açılım kaldığı yerden devam ettirilmek isteniyor sözleridir. Bu sözler mantık dışıdır. Yukarıda yazmaya çalıştığım mesele de budur.

***

Şu anda HDP, CHP’yle AKP ile yaptıkları PKK açılımlarındaki gibi pozisyonda değiller.

Hele ki İYİ Parti’nin dâhil olduğu Millet İttifakı’nda resmi veya gayri resmi HDP yoktur.

HDP, CHP iki ortak resim verdi, tiyatroya gittiler diye PKK açılımları kaldığı yerden CHP ile devam ettirilmek isteniyor deniyorsa lütfen olaylara aklımızla bakalım mantıklı analizler yapalım.

Vay efendim bu başlangıçtır, ileride CHP iktidara geldiğinde PKK açılımını resmi yapacaklar diyecekler olanlar öyle de bir şey olamaz.

Çünkü CHP, tek başına değil Millet İttifakı’nın desteği ile iktidara gelebilir. Burada da Milliyetçi parti İYİ Parti asla PKK açılımına izin vermez. Lütfen akla mantığa aykırı yorumlar yapmayalım diyerek yazımı bitiriyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı yerleştirme sonuçları açıklandı! ÖSYM sonuç ekranı!
Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı yerleştirme sonuçları açıklandı! ÖSYM sonuç ekranı!
İdlib’den acı haber: Bir şehit, bir yaralı
İdlib’den acı haber: Bir şehit, bir yaralı