Neden Sansürü Delen Gazete ve 10 Ocak Gazeteciler Günü?
Analiz

Neden Sansürü Delen Gazete ve 10 Ocak Gazeteciler Günü?

*

Sansür adı üstünde yasaklanan içeriğe denir. Sansürü zamanın yöneticileri veya Derin devlet derin güçler yaparlar. Bazen açıkça bazen kapalı olarak Türk basınına geçmiş dönemlerde de şimdi de sert veya yumuşak biçimde sık sık sansüre maruz kalmıştır.

*

Sansür'ü delen gazete iyihaberim.com demek tüm olayları sansürsüz ele almak sert eleştiri  yapmak demektir. Kalkıp da mahkemenin yasakladığı konuyu haberleştirip veya köşe yazısı yazarsak mahkeme anında siteyi engeller. İçeri de gireriz. Sansürü deleceğiz derken kendimizi deldirmeyeceğiz. Tüm konuları sansürsüz olarak ele alacağız. İyi Parti'yi eleştireceğiz de taktir de edeceğiz. Olum yönleri taktir olumsuzlukları sert acımasız olarak eleştireceğiz. Bunu diğer siyasi partilere, sivil toplum örgütlerine söyleyebilirsiniz.

*

Gelelim 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününe. Bu arada ismi bile ters olan gazeteciler günü. Çalışan veya çalışmayan gazeteciler diye ikiye ayırmak ne? Çalışmayan gazeteci ne oluyor?

*

10 Ocak'ta son saatlere yaklaşırken bu yazımı ekliyorum. Nedeni de herkesin hamaset dolu gazeteciler günü mesajı haberlerine bakmaktan. Herkes gazetecilere 10 Ocak'ta sahip çıkıyor geri günlerde gazeteciler cami önüne konmuş çocuk gibiler. Mahkemeler, Savcılar, ev baskınları, dayaklar, işsizlik aşsızlık, eşlerle boşanma, sendikasızlık gibi gazetecilerin sorunlarını konuşup çözüm önerileri getirecek kimse yok. Herkes hamaset yapıp tüm medyada haberim yayınlansın reklamım olsun derdindeler. Bugün bari basını kullanmayan be. Reklam ve ilan vermeye gelince yoklar haberimi yayınla demeye gelince çoklar. Sadece toplumun gözünün önünde olmak isteyen güçler değil, Toplumun kendisi de öyle. Gazeteye abone ol. Yok! Google reklamlarına tıkla cebinden para da çıkmayacak. Yok! Yeri geldi mi satılık medya diye naralar atan halk desteğe gelince yok. Reklam alın diyorlar. Doğru iyihaberim.com 'daki sivri haber ve köşe yazılarını gören esnaf iş adamları da Akp'nin hışmından korkmayıp bize reklam ilan yağdıracaklar. Utanmadan bir de kalkarlar Yiğit Tv ve iyihaberim.com profesyonel değil derler. Doğru profesyonellik beleşe oluyor. Adama destek için paylaş diyorum onu bile yapmıyor sonra ahkam kesiyor.

*

10 Ocak'ta mesaj yayınlatmaya çalıştığınız medyayı basını 10 Ocak'tan sonra reklam ilan vermekte de abone olmakta da desteklerseniz bu çelişkili tavırlardan kurtulursunuz.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Jülide Ateş'ten olay yaratan boşanma mesajı!
Jülide Ateş'ten olay yaratan boşanma mesajı!
ABD Halkbank için milyonlarca dolar ceza istiyor
ABD Halkbank için milyonlarca dolar ceza istiyor