BU YAZIYI TÜM İYİ PARTİLİLER OKUSUN VE ÇEVRESİNE OKUTSUNLAR!
Analiz

BU YAZIYI TÜM İYİ PARTİLİLER OKUSUN VE ÇEVRESİNE OKUTSUNLAR!

Bu içerik 978 kez okundu.

***

Değerli okuyucularım 24 Haziran seçim yenilgisi ve İyi Parti iç kargaşa onları tek tek yazıp da sizler boğmayacağım. Lakin oradaki konunun teşkilat divanı ve medyasal sorun olduğunu sosyal medya yazılarımda yazdım burada ayrıntılı yazmayacağım.

***

Gelelim asıl konumuza. Bakın İyi Partililer net yazacağım bu kadar net açık kimse yazmaz. İyi Parti ve Meral Akşener'in ana iddiası neydi? Parlamenter Demokrasi'ye geri dönmek. Partili Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Akp genel başkanı dediğimiz Erdoğan'a rakip oldu de mi? Partili Cumhurbaşkanı nasıl tarafsız oluyor? Parlamenter sistemde Cumhurbaşkanı tarafsız olur partisi olmaz. Parti genel başkanı hiç olmaz.

***

Meral Akşener, İyi Parti genel başkanlığından istifa etti. Muharrem İnce Chp genel başkanlığına yürüyor de mi? Ne ilgisi var Muharrem İnce ile Meral Akşener'in diyeceksiniz? Hemen açıklıyorum. Muharrem İnce parti başkanı Chp genel başkanı olunca tarafsız Cumhurbaşkanı ve parlamenter sistemi geri getirecek Cumhurbaşkanı olarak karşımıza çıkamaz. Ama Meral Akşener parti genel başkanlığından istifa etti. Partisiz Cumhurbaşkanı tarafsız Cumhurbaşkanı olarak muhalefetin adayı olabilir. Bu adaylık olası 2020 erken seçimleri ve normal 2023 seçimlerinde olabilir.

***

Yani özetle Meral hanımın İyi Parti genel başkanlığından istifası belki her şerde bir Hayır vardır olarak denilerek değerlendirilebilir. Belki İyi Parti'ye meclisten bir genel başkanla meclisteki kopuşları önlenir belki. Yukarıda yazdığım gibi muhalefet tek adayla partisiz tarafsız Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener'le belki ortak adayda buluşur.

Her şerde bir hayır vardır diyelim...

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR işsizleri gizliyor
İŞKUR işsizleri gizliyor
Bedelli Askerlikte Çalışanlar ve Öğrenciler İçin Takvim Kolaylığı
Bedelli Askerlikte Çalışanlar ve Öğrenciler İçin Takvim Kolaylığı