İşte Soylu ve Fahrettin Koca'yı birbirine düşüren olay!

Soylu ve Fahrettin Koca'yı birbirine düşüren olay dikkat çekti.

İşte Soylu ve Fahrettin Koca'yı birbirine düşüren olay!
İşte Soylu ve Fahrettin Koca'yı birbirine düşüren olay! iyihaberim

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca arasında kavgaya neden olduğu iddia edilen ihalelerin ayrıntıları ortaya çıktı.

CHP Milletvekili Murat Emir, Soylu’nun kuzeninin hastanelere malzeme sattığını dile getirdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında kavgaya neden olduğu iddia edilen ihalelerin ayrıntıları ortaya çıktı.

İddiaları TBMM gündemine taşıyan CHP Milletvekili Murat Emir, Soylu’nun kuzeninin hastanelere tıbbi malzeme sattığını belirterek “Sadece bu yılın başında aldıkları ihalelerin toplam bedeli 10 milyon TL. Halk can, AKP rant derdinde” diye konuştu.

Cumhuriyet'ten Erdem Sevgi'nin haberine göre; CHP’li Emir, Süleyman Soylu’nun medikal işi yaptığı iddia edilen kuzeni Mehmet Soylu’nun kamudan aldığı ihaleleri TBMM gündemine taşıdı.

Mehmet Soylu’nun ortağı olduğu RD Global/Invamed firmasıyla hastanelere tıbbi sarf malzemesi sattığını belirten Emir, “Şirketin aldığı son iki ihalenin toplam bedeli 10 milyon TL’yi buluyor.

Devlet Malzeme Ofisi’nin 4 Ocak’ta açtığı 1 milyon 487 bin TL’lik muhtelif sarf malzemesi ihalesi ile 4 Şubat’ta açılan 7 milyon 978 bin 979 TL’lik muhtelif tıbbi sarf malzeme ihalesi yine RD Global / Invamed şirketine gitti” ifadelerine yer verdi.

Emir, “yağlı ballı ihalelerin anlaşılmaması için hülleli işlemler yapıldığını” kaydederek “Şirketin internet sitesine baktığımızda RD Global/Invamed olarak tek bir firma görüyoruz ama kâğıt üzerinde iki ayrı firma kurmuşlar.

Biri Mehmet Soylu ve Raşit Dinç’in ortak olduğu RD Global. diğeri de Raşit Dinç’in sahip olduğu Invamed firması. Fakat, kâğıt üzerinde Invamed’le aldıkları ihalelerin işlerini RD Global/Invamed adıyla yapmaya devam ediyorlar” dedi.

Emir, TBMM’ye sunduğu önergesinde Koca’ya şu soruları yöneltti: “Söz konusu ihaleler, Soylu ile Koca arasında sürtüşmeye neden oldu mu? Bu kavganın faturasını halka mı yansıttılar? Geçen yıl nisan ayında ülkeyi kaosa sürükleyen ve son dakika alınan sokağa çıkma yasağının arkasında bu kavga mı vardı?”

süleyman soylu fahrettin koca birbirine düşme olay ihale chp murat emir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları