Delta Varyantı kabus gibi çöktü. Yetkililerden uyarı geldi

Delta varyantı kâbusu devam ediyor. Yetkililerden çocuklarınız için çok önemli uyarı geldi.

Delta Varyantı kabus gibi çöktü. Yetkililerden uyarı geldi
Delta Varyantı kabus gibi çöktü. Yetkililerden uyarı geldi iyihaberim

Koronavirüsü salgınının ilk olarak Hindistan'da görülen mutasyonu Delta varyantı ile ilgili bilinmezler ve endişeler katlanarak artmaya devam ediyor.

Sözcü’de yer alan habere göre, ABD'de yetkililer, "Delta varyantını anlayana kadar maske takılmalı" derken, okulların açılmasına ramak kala çocukların aşılanması gerektiğini söyledi.

Başta Hindistan olmak üzere onlarca 90’a yakın ülkede tespit edilen Delta varyantı ile ilgili endişe sürüyor.

ABD’deki neredeyse her eyalette tespit edilen Delta varyantı ile ilgili bir açıklama yapan ABD Ulusal Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) yetkilileri, mutasyona uğramış bu virüs türünün ülke genelindeki baskın virüs olacağını dile getirdi.

ABD’nin önde gelen medya kuruluşlarından CNN’e konuşan yetkililer, sonbaharın yaklaşmasıyla birlikte vakaların artmasından endişe ettiklerini ve okulların açılmasıyla birlikte salgının önlenemez bir hale gelebileceğini dile getirdi.

Los Angeles’ta Delta varyantının yayılmasıyla birlikte aşı olanlarda bile kapalı alanlarda maske takma zorunluluğu getirileceği belirtildi.

ABD’nin birçok eyaletinde maske takma kuralları dağınık bir şekilde uygulanırken Brown Üniversitesi’nde görevli bilim insanı Dr. Ashish Jha, “12 yaşın üzerindeki çocukların ebeveynleri okullar açılmadan önce aşı yaptırmalı. Mesajım çok net: Çocuklarınıza aşı yaptırın. Benim de iki ergen çocuğum var ve ikisi de aşı oldu. Aşının yan etkileri çok ama çok nadir görülüyor dolayısıyla aşı olmak Covid olmaktan çok daha güvenli” ifadelerine yer verdi.

CDC, aşının yan etkisinin çok nadir görüldüğünü belirterek, “Covid-19 aşılarının avantajları potansiyel risklerden daha üstün. CDC, 12 yaşın üzerindeki herkese aşı yapılmasını tavsiye ediyor” açıklamasını yaptı.

ABD’de bazı okulların Ağustos ayının başında açılacağına dikkat çeken yetkililer, çocukların bağışıklığının sağlanması için aşı olunması gerektiğini duyurarak, “Şu an gençler için onaylanmış aşı Pfizer/BioNTech. Bu aşının ikinci dozundan iki hafta sonra tamamen aşı etkisini gösteriyor. Dolayısıyla ilk dozu olduktan ancak 5 hafta sonra salgından korunabilirsiniz. O yüzden şimdi aşı olunmalı” dedi.

delta varyantı kabus çöktü yetkililer uyarı aşı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları