Bomba iddia! Soylu'nun elinde Bakan Koca'nın sakladığı dosyalar var

140journos belgeselinde Bakan Soylu ve Bakan Koca arasındaki iddiaları ortaya çıkardı.

Bomba iddia! Soylu'nun elinde Bakan Koca'nın sakladığı dosyalar var
Bomba iddia! Soylu'nun elinde Bakan Koca'nın sakladığı dosyalar var iyihaberim

140journos, Türkiye’de korona virüs salgınına dair siyasi ilişkileri de irdeleyen “veba” isimli bir belgesel hazırladı. 

Belgeseli, “Veba mikrobu, hazırlıksız yakaladığı toplumların çatlaklarına yerleşir ve onları alabildiğine büyütür. bu vebaya karşı koymanın bilinen tek yolu, ahlâklı olmaktır. bir romanın son sayfaları” ifadeleriyle anonslayan 140journos, üst düzey bir Türk bürokratın görüşlerine de yer verdi.

Güvenlik nedeniyle bürokratın kimliğine yer verilmeyen hatta yerine maskeli bir dublör de oynatılan belgeselde çeşitli iddia, ithamlar yer aldı.

Söz konusu “bürokrat” videoda, Sağlık Bakanlığı’nın Dünya Sağlık Örgütü’ne verileri eksik verdiğini öne sürdü.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın özel sektörden geldiğini bu nedenle de salgın yönetimde bütün güç ve kontrolün altında olmasını istediğini ifade eden “bürokrat” “Bu şekilde bir krizi yönetemezsiniz” diye konuştu.

"İKİ TARAF ARASINDA KAVGA ÇOK BÜYÜK"

Belgeselde gece yarısı ilan edilen ve krize neden olan sokağa çıkma yasağı görüntüleri akarken “bürokrat” şunları öne sürdü:

Aslında bütün bu yaşananların arkasında Bakan Soylu ile Bakan Koca arasındaki büyük bir çekişme yatıyordu. Bu devam eden sürtüşme de Soylu’nun elinde Bakan Koca aleyhinde çok ciddi dosyalar olduğunu biliyorum. Sağlık Bakanlığı’nın veri sakladığına dair… İçişleri Bakanlığı’nın bu verileri alıp hazırlamasının bir anlamı vardı. Sen bir hata yapıyorsun, ben bunu alıp yukarıya da bildiriyorum. Toplumun da gözüne sokuyorum anlamına geliyordu. Tabii bu arada her şey yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Ankara’da siyasetçilerin ticari bağlantıları var. Soylu ile kardeşi medikal sektöründe iş yapıyorlar bu arada anlayacağınız iki taraf arasındaki kavga çok büyük.

 

 

bomba iddia süleyman soylu elinde fahrettin koca saklama dosya 140journos belgesel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları