Uzman isimden Sedat Peker'in beden dili açıklaması

Retorik mentoru Oğuz Benlioğlu, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in yayınladığı videolardaki beden dilini yorumladı.

Uzman isimden Sedat Peker'in beden dili açıklaması
Uzman isimden Sedat Peker'in beden dili açıklaması iyihaberim

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in yayınladığı videolarda yer verdiği iddialar, haftalardır ülke gündeminin ilk sıralarında yer alırken kullandığı beden dlide dikkat çekti.

Söz konusu videolardaki görüşmelerde ortaya konulan beden dilini, retorik (ifade etme, söz söyleme) mentoru Oğuz Benlioğlu yorumladı.

Benlioğlu’nun yorumları şu şekilde:

BU "BEN TEMİZİM, SİZE BENDEN ZARAR GELMEZ" ANLAMINI TAŞIYOR

"Birçok politikacı da haklarındaki iddialarla ilgili açıklama yaptıkları zaman bu şekilde konuşur. Siyasi figürlerde bu konuşma şekli çoğu zaman görülür. Ellerini de açarak konuşuyor, kapladığı alanı geniş tutuyor. Bu da kendisini yine daha güçlü gösteriyor. Ne kadar açarak konuşuyorsak o kadar ihtişamlı görünürmüşüz. Peker'in bunu bilinçli olarak yaptığını düşünüyorum.

Beden dili bakımından sözsüz mesajları yorumlandığında söyledikleri yalan gibi durmuyor ya da oranın çok düşük (yüzde 95-5) olduğu izlenimi veriyor. Kendisini yetiştirdiği çok açık. Eğitim de almış olabilir çünkü hitap becerisi çok güçlü. Retorik (ifade etme, söz söyleme) becerisi çok güçlü. Hikayeleştirerek konuştuğundan insanlar saatlerce seyrediyor.

Bir iddia ortaya atıyor ve kendi hayatından bir kesit sunuyor, sonra da tarihten bir örnekle süslemesini yapıyor. İnsanların ikna olma olasılığı artıyor."

Öte yandan Sedat Peker'in sözsüz mesajlarında yalan ipucuna rastlanılmadığını düşünen Oğuz Benlioğlu, ilk videolardaki hal ve tavırlar ile son yayınlananlar arasındaki farka da dikkat çekti.

uzman isim sedat peker beden dili açıklama Retorik mentoru Oğuz Benlioğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları