Sezgin Baran Korkmaz 4 yıl önce Erdoğan'dan bakın nasıl bahsetmiş?

Sezgin Baran Korkmaz'ın 4 yıl önce katıldığı programda Erdoğan'la ilgili söyledikleri sosyal medyada dikkat çekti.

Sezgin Baran Korkmaz 4 yıl önce Erdoğan'dan bakın nasıl bahsetmiş?
Sezgin Baran Korkmaz 4 yıl önce Erdoğan'dan bakın nasıl bahsetmiş? iyihaberim

ABD'nin talebiyle Avusturya'da tutuklanan ve Türkiye tarafından da kara para aklamak suçlamasıyla iadesi istenen Sezgin Baran Korkmaz'ın, 2017'de katıldığı bir programda Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan ile ilgili anlattıkları sosyal medyada gündem oldu. Korkmaz'ın programda, "Sağ olsun Cumhurbaşkanımız patronlarımızla görüşüyor. Hiç kırmadı bizi" diye ifade ediyor.

Türkiye'nin kara para aklamakla suçladığı Sezgin Baran Korkmaz'ın 2017'de katıldığı programda Erdoğan ile ilgili anlattıkları sosyal medyada yeniden dolaşıma girdi.  

Korkmaz programda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik olarak "Patronlarımı her getirip yanına koyduktan sonra ülkeye 150 milyon dolar para geldi. Tertemiz. Bizi hiç geri çevirmedi. Benimle beraber patronlarımla görüştü" ifadelerine yer veriyor.

O dönem için Erdoğan’ın Amerika’ya ziyaretlerini beklediklerini dile getiren Korkmaz “Bizim patronlar da orada olacak. Patron reisle görüşsün de... Bazen biz şey diyoruz, Cumhurbaşkanım bunlara ‘Merhaba’ de de para gelsin bize” diyerek kahkaha atıyor.

Korkmaz, "Sağ olsun Cumhurbaşkanı’mız patronlarımızla filan görüşüyor. Hiç kırmadı bizi” diyor.

Korkmaz, “Eskiden cumhurbaşkanları, başbakanlar falan kimseyle görüşüp muhatap olmazlardı. Bana diyorlar ki ‘Nereden tanıyorusun?’ Vallahi billahi tanımıyorum. ‘Nerede bulsam gidip yapışıyorum’ diyorum. Hiç daha bugüne kadar geri çevirmedi insanları. Birebir yaşadım. Patronlarımın yanına her getirip koyduktan sonra ülkeye 100- 150 milyon dolar para getirdim. Amerikan fonu yani, tertemiz” diye konuşuyor.

“Cumhurbaşkanı, iş adamlarıyla birlikte gidiyor bir ülkeye. Buna aracılık ediyor. Siz hiç gittiniz mi?” sorusuna Korkmaz, şu yanıtı veriyor:

“Gittim bir geziye. Bizim Amerikalı patronlarla bir yemekte buluştular. Yemekteyken 5 dakika dedim ki, ‘Efendim patronlarımızla özel görüşmemiz gerekiyor.’ Tam bir saat 25 dakika benimle beraber patronlarımla konuştu. O bir saat 25 dakika ne kazandırdı biliyor musunuz? Türkiye’de bin tane artı personel aldım işe."

sezgin baran korkmaz 4 yıl önce erdoğan nasıl bahsetme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları