Meral Akşener, Memleket Gezisi'nde vatandaşın kendisine anlattıklarını böyle paylaştı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Memleket Gezisi kapsamında Türkiye'yi gezerek milletin dertlerini dinliyor.

Meral Akşener, Memleket Gezisi'nde vatandaşın kendisine anlattıklarını böyle paylaştı
Meral Akşener, Memleket Gezisi'nde vatandaşın kendisine anlattıklarını böyle paylaştı iyihaberim

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener dün "Memleket Gezileri" kapsamında Trabzon'a gitti. Trabzon'da esnafın yaşadığı sıkıntıları yerinde gözlemledi. Akşener'in Trabzon'daki son durağı Ortahisar oldu. Çanta, valiz satıcılığı yapan bir esnafın yaşadıklarını kişisel Twitter hesabından paylaşan Akşener, "Ortahisarlı esnaf kardeşlerim de sesinin duyulmasını istiyor sayın Erdoğan, Gözlerini kapatıp, kulaklarını tıkayıp o koltukta oturmaya devam edemezsin. Artık tüm korku duvarları yıkıldı... Seçmenin velinimet, vatandaşın özne olması için ziyaretlere devam edeceğim" diye ifade etti.

Valiz, çanta satan bir esnafla konuşan Akşener “İşler nasıl, geçinebiliyor musunuz?” diye sordu. Çanta satıcısı esnaf oğlunun yaşadıklarını şöyle anlattı.

“1 SENEDİR İŞ ARIYOR BULAMAYINCA PSİKOLOJİK TEDAVİYE BAŞLADI”

“Sağlık olarak iyiyiz ama iflas bayrağını yakında çekeriz mi diyeyim bilmiyorum, ayakta durmaya çalışıyoruz. Elektrik faturası ve stopaja para yetiştiremiyoruz. Sattığım valizi 25 lira karla veriyorum, bu gidere bu paraya vermemem lazım. Kira mı vereyim, fatura mı ödeyeyim. Çalışan işçileri çıkarmak zorunda kaldık. Oğlum makine mühendisliğini bitirdi, kendisi şimdi psikolojik tedavi görüyor şimdi, 1 senedir iş arıyor. “Baba, dayım iş bulamıyorum” diyor. Benim de psikolojim bozuldu ben ne yapabilirim? Çocuğun girmediği mülakat kalmadı. “3.8 ortalama ile bitirdim, keşke okumasaydım” diyor. İsmini vermeyeceğim bir partinin vekili geldi buraya yüzümüze bakmadı. Vekil de böyle yaparsa biz kime derdimizi anlatacağız. İnsan gibi yaşamak istiyorum.”

meral akşener iyi parti memleket gezisi vatandaş anlattıkları dertler paylaşma trabzon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları