Moderna ve Biontech aşılarında korkutan detay! Aşılara uyarı eklenecek

ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), Moderna ve Pfizer-BioNTech tarafından geliştirilen Korona virüs aşılarıyla ilgili açıklama geldi.

Moderna ve Biontech aşılarında korkutan detay! Aşılara uyarı eklenecek
Moderna ve Biontech aşılarında korkutan detay! Aşılara uyarı eklenecek iyihaberim

Dünya çapında korona virüse karşı geliştirilen aşılar vurulmaya devam edilirken yan etkileri de tartışılmaya devam ediyor. ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) bu konuda araştırma yaptı. 

KALP İLTİHAPLANMASI DOĞRULANDI

The Guardian’ın haberine göre, yapılan incelemeler sonucunda özellikle 30 yaş ve altındaki genç yetişkinlerde ikinci doz aşı yapıldıktan sonra kalp kası iltihaplanması görülebildiği doğrulandı. Bu durumun oldukça nadir meydana geldiğini belirten uzmanlar, aşıların faydalarının riske karşı daha ağır bastığını açıkladı. Öte yandan kalp kası iltihaplanması yaşayan hastaların büyük çoğunluğunun yan etkileri sorunsuzca atlattığı ifade edildi.

UYARI EKLENECEK

CDC uzmanları, “12 yaş ve üzerinde aşıya ulaşabilen herkesi, acil kullanım onayı altında aşı olmaya teşvik ediyoruz” ifadelerine yer verdi. ABD Gıda ve İlaç Dairesi’nin (FDA) ortaya çıkan son bulgular ışığında, her iki aşıya da kalp kası iltihaplanmasıyla ilgili uyarı ekleyeceği bildirildi.

moderna biontech aşı korkutan detay uyarı ekleme kalp intihaplanması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları