Ne günlere kaldık. Çaresiz insanlar artık sosyal medyadan duyuruyor seslerini

İş bulmak için çaldıkları tüm kapılar suratlarına kapanan insanlar, son çare olarak sosyal medya hesaplarında buldu.

Ne günlere kaldık. Çaresiz insanlar artık sosyal medyadan duyuruyor seslerini
Ne günlere kaldık. Çaresiz insanlar artık sosyal medyadan duyuruyor seslerini iyihaberim

Türkiye'nin en büyük sorunlarının başında gelen işsizlik, insanları çaresiz bırakıyor. Parasız kaldıklarından dolayı kira ve faturaları ödeyememekten yanınan bu insanlar, kendilerine sahip çıkılmasını istiyor.

Alcay adlı sosyal medya kullanıcısı "Ben bir babayım 2 tane çocuğum var. Evlendiğimde düzenim ve işim vardı Pandemiden sonra işsiz kaldım. Çocuklarıma hak ettikleri yaşamı vermediğim için kendimden utanır oldum. Artık ne yapacağımı şaşırdım Allah rızası için iş bulana kadar yardımlarınıza ihtiyacımız var" açıklamasını yaptı.

Alcay "Lütfen kendinizi benim yerime koymanızı istiyorum .İnanın olacakları kestirseydim değil çocuk yapmak asla evlenip bu insanları kendi hayatımla pişman etmezdim. İnsan ne olacağını bilmiyor. İsteyen olursa çocuklarımı görüntülü arayıp görebilir" şeklinde duygularını dile getirdi.

Dert küpü olan Alcay yazısını "Ben bir babayım ve 1 yıla yakındır çocuklarıma para verip alın markete gidin demedim,Kıyafet alamadım içim kan ağlıyor lütfen derdime ortak ettiğim için kusura bakmayın. Çocuklarıma 1 tane çikolata bile alsanız sizin duacınız oluruz eşimle. Allah kabul etsin" şeklinde tamamladı.

 

 

ne günlere kaldık çaresiz insan işsizlik sosyal medya duyurma sesler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları