Kabine toplantısında hangi konular konuşulacak? Kısıtlamalar kalkacak mı?

Bugün saat 15:00'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında toplanacak olan kabine toplantısında neler konuşulacağı merakla bekleniyor.

Kabine toplantısında hangi konular konuşulacak? Kısıtlamalar kalkacak mı?
Kabine toplantısında hangi konular konuşulacak? Kısıtlamalar kalkacak mı? iyihaberim

NATO Zirvesi'nden dolayı ertelenen Kabine toplantısı bugün saat 15:00'de toplanacak. peki hangi konuların konuşulacağı merakla bekleniyor.

Korona virüs salgınıyla mücadelede gelinen son aşama bugün gerçekleşecek olan kabine toplantısında ele alınacak. Toplantıda son dönemde hız kazanan aşılama programı ve Haziran ayındaki kademeli normalleşme adımları değerlendirilecek.

Aşılama kapsamına alınacak yeni meslek ve yaş gruplarının hangileri olacağının yanı sıra, aşı tedarikinde son durum gibi konular da gündemde olacak.

İlk etapta özellikle Temmuz ayından itibaren, Pazar günleri uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılıp kaldırılmayacağı, kafe ve restoranların faaliyet gösterdiği 07:00-21:00 saatlerinin esnetilip esnetilmeyeceği merak konusu.

Edinilen bilgilere göre, Pazar günü uygulanan sokağa çıkma yasağının kalkması yönünde bir eğilimin olduğu belirtildi.

Erdoğan 31 Mayıs'ta Haziran ayına ilişkin kademeli normalleşme takvimini açıklamış, "Haziran ayı boyunca sokağa çıkma sınırlamaları hafta içi ve cumartesi günü akşam 22:00 ile sabah 05:00 saatleri arasında uygulanmaya devam edecektir. Temmuz ayında bu kısıtlama süreleri ve günleri, vaka ve vefat sayılarındaki değişime, aşılamada kat edilen mesafeye göre yeniden belirlenecektir" demişti.

ERDOĞAN KABİNEDEN ÖNCE KDV KARARINI AÇIKLAMIŞTI

Erdoğan, Antalya'da bir otelin açılışında yaptığı konuşmada, turizm sektöründe KDV desteğinin uzatılması konusunu pazartesi günü yapılacak Kabine Toplantısı'nda tekrar masaya yatıracaklarını belirtmişti. Erdoğan, “Kabine toplantısının ardından turizmde KDV desteği konusunda müjdeyi vereceğim" şeklinde konuşmuştu.

kabine toplantısı hangi konular konuşma kısıtlama kalkma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları