MHP'nin uğraştığı işlere bakın Allah aşkına! MHP 14 yıl önce yayınlanan diziyi hedef aldı!

MHP'li Esin Kara, TBMM Araştırma Komisyonu'nda 14 yıl önce yayınlanan Kavak Yelleri dizisini hedef aldı.

MHP'nin uğraştığı işlere bakın Allah aşkına! MHP 14 yıl önce yayınlanan diziyi hedef aldı!
MHP'nin uğraştığı işlere bakın Allah aşkına! MHP 14 yıl önce yayınlanan diziyi hedef aldı! iyihaberim

TBMM Araştırma Komisyonu'nda televizyon ve sinema sektöründe şiddet, istismar, mobbing vakaları toplantısında MHP Milletvekili Esin Kara, yıllar önce sona eren "Kavak Yelleri" dizisini hedef gösterdi. Kara, “Kavak Yelleri diye bir dizi vardı. Öyle bir şey ki üç beş erkek, üç beş kız, her türlü kombinasyonla çıktılar. Böyle bir mantığı Türk aile yapısında görmedik” diye ifade etti.

TBMM Araştırma Komisyonu’nda çok sayıda kurum temsilcisinin sunum yaptığı komisyonda tartışmalı ifadeler kullanan Televizyon Ve Sinema Filmi Yapımcıları Meslek Birliği Genel Sekreteri Burhan Gün, “Cinsiyetçi dil ya da taciz, mobbing vakaları… Toplamda sektörün bütününe baktığımızda çok küçük bir bölüm görünür yani çok küçük, az sayıdadır fakat yansımaları çok fazladır. Efekt etkisi çok yüksektir sektörümüzün. Yani 40-50 bin kişilik haftalık üretim yapan bir endüstride birkaç tane vakanın bir bütüne yayılmasının algısal olarak çok doğru olmadığını düşünüyorum” dedi.

"HER TÜRLÜ KOMBİNASYONLA ÇIKTILAR"

Birgün'den Hüseyin Şimşek'in haberine göre, MHP Milletvekili Esin Kara da 2011 yılında yayın hayatı son bulan Kavak Yelleri isimli dizi üzerinden “Türk aile yapısı” vurgusunda bulundu. Kara, “Kavak Yelleri diye bir dizi vardı. Öyle bir şey ki üç beş erkek, üç beş kız, her türlü kombinasyonla çıktılar. Böyle bir mantığı Türk aile yapısında görmedik” diye konuştu.

"KEMAL SUNAL FİLMLERİNDE DİNİ VE DİNDARLARI GERİCİ, YOBAZ GÖSTEREN SENARYOLAR OLMUŞTU"

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan komisyonda yaptığı sunumda Kemal Sunal’dan feministlere kadar çok sayıda kişi ve kesimi eleştirerek, “Gerek LGBT gerek feminist derneklerin erkeği, kültürü ve dini yok sayma noktasında hareket ettiğini, bunun da kadına yönelik şiddeti azaltmadığını, tam tersi, negatif bir unsur oluşturduğunu söylüyoruz. Önemli olan dengedir, adalettir, ahlaktır. Biz, milli, yerli ve dini hassasiyetler olarak meselelere bakarız. Bunu kabul ederler, etmezler. Ayrıyeten filmlerde, dizilerde sadece kadına yönelik şiddet değil, bu topluma ait ezana, bayrağa, kültürümüze ait… Bir dönem Kemal Sunal filmlerinde dini ve dindarları gerici, yobaz gösteren senaryolar olmuştu, bunları da şiddetle reddediyoruz” diye ifade etti.

MHP uğraştığı işler 14 yıl önce dizi hedef aldı kavak yelleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları