Aşıya yoğun ilgi! Hastaneye koşan koşana

Sağlık Bakanlığı'nın birçok meslek ve yaş grubuna aynı anda KOVID-19 aşılaması başlatmasıyla hastaneye koştular.

Aşıya yoğun ilgi! Hastaneye koşan koşana
Aşıya yoğun ilgi! Hastaneye koşan koşana iyihaberim

Sözcü'de yer alan habere göre, Sağlık Bakanlığı'nın 40 yaş üstü yaş grubuyla birlikte birçok meslek grubu ve SGK'lı tüm çalışanlara KOVID-19 aşılamasını başlatmasıyla hastanelerde akşam saatlerine kadar yoğunluk oluştu. İstanbul Kartal'da Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde aşı kuyruğunda olan bir vatandaş, “Aşırı yoğunluk vardı. Şaşırdım. 40 yaş kontenjanından yararlandım. Aşımı saatinde oldum ancak yoğunluk korkutucuydu. Yetkililerin bir el atması lazım. Hastanenin bahçesi sanki konser alanı gibiydi” diye konuştu.

"NEREDEYSE 500 KİŞİ BEKLİYORDU"

İzmir Urla Devlet Hastanesi'nden bir vatandaş ise, “Berbat bir durumdu. Küçücük alanda neredeyse 500 kişi bekliyordu. Aşımı oldum ama biz şanslı gruptanız. 21.10'a randevu almıştık, 23.00 civarında aşı olduk. Bir sürü bekleyen ve randevu almasına rağmen aşısını olamayanlar vardı. Randevu sistemi yoğunluktan dolayı uygulanamıyor. Hastane yetkilileri24.00'dan sonra işlem yapmayacağız, bugün gidin, yarın gelin’ diye uyardı” şeklinde konuştu.

“AŞI OLMADAN BIRAKIP GELDİM”

İstanbul İçerenköy Fatih Sultan Mehmet Araştırma Hastanesi'nden bildiren bir vatandaş, “22.00 itibarıyla yaklaşık 800 kişi bir bahçede aşı sırası bekliyor. Aşı olmadan bırakıp geldim. Sağlık Bakanlığı resmen şov yapıyor. Rekor sayıda insanı bir günde aşıladık diyor. Bir o kadar da insanı hasta ederler artık” diye ifade etti.

VATANDAŞLAR PROTESTO ETTİ

İzmir Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gece saatlerinde kapıların kapanmasıyla randevusu olan birçok vatandaş, aşı olamadı. Benzer görüntüler Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi’nde de yaşandı. Randevusu olmasına rağmen aşı olamayan vatandaşlar, beklemeye devam ederek uygulamayı protesto etti.

 

aşı yoğun ilgi hastane koşan koşana covid-19
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları