AKP'li belediyenin ihalesi yine AKP'ye gitti

Arnavutköy Belediyesi'nin ihalesi yine AKP'li aileye gitti.

AKP'li belediyenin ihalesi yine AKP'ye gitti
AKP'li belediyenin ihalesi yine AKP'ye gitti iyihaberim

AKP’li Arnavutköy Belediyesi’nin “Anadolu Mahallesi Gençlik Merkezi ve Meydan Düzenlemesi İle Zemin Altı Katlı Otopark Yapım İşi” adı altında açtığı ihale sonuçlandı. 10 Haziran 2021 tarihinde açıklanan sonuca göre, 4 geçerli teklifin verildiği ihaleyi Bahaş İnşaat San. ve Tic. A.Ş. 37 milyon 125 bin TL’ye aldı. Bahaş’ın Arnavutköy Belediyesi ile imzaladığı sözleşmeye göre, ihale kapsamındaki işleri 15 Haziran 2021 – 14 Haziran 2023 tarihleri arasında tamamlayacak.

TOKİ İLE İHALE REKORU KIRDI

2019 yılında Esenyurt Belediyesi’nden 39 milyon TL’lik ihale alan Bahaş, büyük ihaleleri 2018’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve TOKİ’den aldı. Bahaş 2018 yılında 3 ayrı ihale ile İBB’den 228 milyon 592 bin TL’lik iş aldı. 2018 yılında Diyarbakır Sur İlçesi Yeni Kapı Caddesi 1. Etap işini 36 milyon 920 bin TL’ye alan Bahaş, 2018’de rekoru TOKİ ile yakaladı. TOKİ’nin “TC Başbakanlık Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu (Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu) Yerleşkesi İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi” ihalesini Bahaş, Artım İnşaat ortaklığı ile 158 milyon 735 bin TL’ye aldı.

BAHAŞ İNŞAAT FİRMASI KİMİN

Bahaş İnşaat, 2000 yılında “Vizyon İnşaat Peyzaj” adıyla, Saim Bahadır’ın merhum kardeşi Mahmut Bahadır tarafından kuruldu. Mahmut Bahadır’ın 2011 yılında geçirdiği bir trafik kazasında yaşamını yitirmesinden sonra, Saim Bahadır’ın çocukları şirkete küçük ortak olarak girdi, zamanla payları arttı. 2012 yılında şirketin adı Bahaş İnşaat olarak değiştirildi. Resmi son temsil durumuna göre şirketin yönetiminde, Saim Bahadır’ın çocukları Abdülhamit Bahadır Yönetim Kurulu Başkanı, Abdüssamet Bahadır Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve merhum Mahmut Bahadır’ın oğlu Muhammed Yasir Bahadır yönetim kurulu üyesi olarak bulunuyor. Saim Bahadır’ın çocuklarına ait, başta Bahaş Holding olmak üzere birçok şirket daha bulunuyor.

akp belediye ihale AKPli aile gitti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları