Kılıçdaroğlu'ndan Ergene çıkışı: Buyurun için içebiliyorsanız!

CHP lideri Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.

Kılıçdaroğlu'ndan Ergene çıkışı: Buyurun için içebiliyorsanız!
Kılıçdaroğlu'ndan Ergene çıkışı: Buyurun için içebiliyorsanız! iyihaberim

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlı partisinin grup toplantısında konuştu. 

Ergene nehrinden alınan su örneğini gösteren Kılıçdaroğlu, "Ergene nehrinin kaynağından alınan su içilecek su. Allah'ın bize verdiği su. Bu kirlettiğimiz su. Adaleti burada görüyorsunuz. Nasıl olur da bu su, bu hale gelir. Bu suyu bu hale kim getirdi. Kim bu ülkeyi yönetiyor. Bu ülkeyi yönetenler nerede. Meydanlarda toplantı yapıyorlar Ergene Nehri'nin suyu içilecek hale geldi diye. Buyurun beyler için içebiliyorsanız" diye ifade etti.

"Eğer bir ülkede adalet varsa, can ve mal güvenliği var demektir" diyen Kılıçdaorğlu "Kimse düşüncesinden ötürü hapse atılmaz. Kimse farklı bir şey söyledi diye üniversiteden atılmaz. Biz aklımızı kullanmayacağız da ne yapacağız? Devleti yönetenlerin adalet konusunda sorumluluğu vardır. Hz. Ali ne diyor? Devletin dini adalettir diyor. Doğru mu, doğru" ifadelerini kullandı. 

2002'de Ergene nehrindeki kirlilik için CHP'li vekillerin önergesiyle araştırma komisyonu kurulduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu raporun 2003'te bittiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, raporun TBMM'de okunduğunu ve "Gereği yapılsın" dendiğini ifade derek "2003, hangi yıldayız? 2021. 2003'te bu kadar kirli değildi, şimdi daha kirli." diye konuştu. 

kemal kılıçdaroğlu ergene nehri çıkışı buyurun için içebiliyorsanız kirlilik su
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları