Erdoğan Liderler Zirvesi öncesi bazı dünya liderleriyle görüştü: Hangi konular konuşuldu?

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi öncesinde Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson ve Almanya Başbakanı Angela Merkel ile bir araya geldi.

Erdoğan Liderler Zirvesi öncesi bazı dünya liderleriyle  görüştü: Hangi konular konuşuldu?
Erdoğan Liderler Zirvesi öncesi bazı dünya liderleriyle  görüştü: Hangi konular konuşuldu? iyihaberim

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere Brüksel'deki NATO Karargahına gitti. Erdoğan'a Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de eşlik etti.

Erdoğan, Brüksel'deki zirve öncesi, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson ve Almanya Başbakanı Angela Merkel ile bir araya geldi.

NATO Zirvesi kapsamında bir araya gelen iki liderin NATO Karargahı'nda basına kapalı gerçekleşen görüşmesi, 52 dakika sürdü. Erdoğan ve Macron’un görüşmesinde, ikili ilişkilerde son aylarda gerilime de neden olan durumlar ve bölgesel konular ele alındı.

Macron da sosyal medya hesabından görüşmeye ilişkin paylaştığı mesajda, "NATO zirvesi öncesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile baş başa uzun bir görüşme yaptık. Açıklık, saygı ve talep için" ifadesini kullandı.

Elysee Sarayı’ndan yapılan açıklamada, Macron ile Erdoğan’ın, Suriye ve Libya’daki sorunlarla ilgili birlikte çalışmanın gereğini ele aldığı belirtildi.

ERDOĞAN - JOHNSON GÖRÜŞMESİ

Erdoğan, Macron'un ardından İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile görüştü.

NATO Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere geldiği Brüksel'deki ikili temasları kapsamında Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson ile NATO Karargahı'nda görüştü.

Görüşmede, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, AKP Sözcüsü Ömer Çelik ile NATO Parlamenter Asamblesi Türkiye Grubu Başkanı Osman Aşkın Bak da yer aldı.

Basına kapalı gerçekleştirilen görüşmede, ülkeler arasındaki son durum ve bölgesel gelişmelerin ele alınmış olması bekleniyor.

ERDOĞAN-MERKEL GÖRÜŞMESİ

Erdoğan son olarak Brüksel'deki ikili temasları kapsamında Almanya Başbakanı Angela Merkel ile NATO Karargahı'nda görüştü. Erdoğan ve Merkel'in NATO Zirvesi kapsamındaki görüşmesi de basına kapalı gerçekleşti.

Yarım saat süren görüşmede, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da hazır bulundu.

erdoğan liderler zirvesi dünya liderleri görüşme konular ele alındı Emmanuel Macron Boris Johnson Angela Merkel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları