Fatih Altaylı'dan olay sözler: Herkes bu şerefsizleri afişe etmeli

Habertürk yazarı Fatih Altaylı yazısında bazı gazetecileri eleştirdi.

Fatih Altaylı'dan olay sözler: Herkes bu şerefsizleri afişe etmeli
Fatih Altaylı'dan olay sözler: Herkes bu şerefsizleri afişe etmeli iyihaberim

Habertürk yazarı Fatih Altaylı yazısında bazı gazetecilerin meslekleri dışında başka işlerlede uğraştıklarını ve bu uğraşıların yasa dışı olduğunu vurgulamak için köşesine taşıdı.

Fatih Altaylı, "Mesleğimizin düşürüldüğü durumu ibretle ve çok üzülerek izliyorum" diye başladığı yazında şunları söyledi: Gazetecilerin, gazetecilik yaparak, farklı mecralarda yer alarak para kazanmaları ayıp değildir. Ama gazeteci adı altında gazetecilik dışı faaliyetlerden para kazanmaları, para kazanmaya çalışmaları ayıptır.

Ayıptan öte ahlaksızlıktır. Mesleğe ihanettir diyemiyorum çünkü böylesi ahlaksızların mesleği gazetecilik değildir. olamaz. Gazetecilik kullanılarak iş takibi, şantaj gibi yöntemlerle kazanç elde etmenin, mesleği lobicilik için kullanmanı, kendini birilerine kullandırarak zengin olmanın özürü olamaz. 

PİSLİK GAZETECİLERLE YAPTIĞINIZ İŞBİRLİKLERİ

Bu gazeteci kılıklı sahtekarların ortaya çıkmasını, çıkarılmasını istiyorum. İster Sezgin Baran Korkmaz olsun, ister Sedat Peker, ister siyasetçi ister iş adamı, ister sanatçı, ister ünlü, ister ünsüz, herkes ama herkes bu şerefsizleri afişe etmeli.

Danışmanlık adı altında parayı götürenleri, sözde konferanslarla malı indirenleri, avanta karşılığı yazılarında sürekli markaları kullananları dahil. Herkesi. Temiz toplum temiz toplum diye bağıranlar. Hadi. Biliyorum anlatmayacaksınız. Pislik gazetecilerle yaptığınız işbirliklerini saklayacaksınız. Ama çocuklarınızı düşünüyorsanız anlatırsınız. Sedat Peker kadar bile mi olamıyorsunuz! Anlatın. Düşsün maskeler." ifadelerine yer verdi.

fatih altaylı habertürk olay sözler herkes bu şerefsizleri afişe etmeli gazeteciler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları