Sedat Peker'in iddialarındaki Mahkeme Başkanı'ndan şok yorumlar

Suç örgütü Sedat Peker'in hedefindeki Mahkeme Başkanı Esat Toklu'dan şok olunacak yorumlar yaptı.

Sedat Peker'in iddialarındaki Mahkeme Başkanı'ndan şok yorumlar
Sedat Peker'in iddialarındaki Mahkeme Başkanı'ndan şok yorumlar iyihaberim

Sedat Peker'in iş insanı Sezgin Baran Korkmaz'ın otelinde bedava kaldığını öne sürdüğü Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu suç duyurusunda bulunacağını belirterek, "Bütün her şey ortaya çıkacak. Kalmışsam o dönem otelin sahibi kimdir bir araştırın bakalım. Ben kendimden eminim" açıklamasını yaptı. Toklu, Korkmaz'ı tanımadığını dile getirdi.

"BÜTÜN BELGELERİ ORTAYA KOYACAĞIM"

DW Türkçe'den Alican Uludağ'ın haberine göre, Toklu, Peker'in iddialarının asılsız olduğunu savunarak yarın konuya ilişkin olarak savcılığa suç duyurusunda bulunacağını ve bütün gerçeği belgeleriyle açıklayacağını kaydetti. Toklu, "Adalet Bakanlığı'na izin için başvurdum, yanıt gelince yarın açıklama yapacağım. Bütün belgeleri ortaya koyacağım" dedi.

Esat Toklu, "Otelde kaldınız mı?" sorusuna "Bütün her şey ortaya çıkacak. Kalmışsam o dönem otelin sahibi kimdir bir araştırın bakalım. Ben kendimden eminim" yanıtını verdi.

"YÜZDE 25'İ BENDEN PAHALI ARABAYA BİNER"

Sezgin Baran Korkmaz'ı tanımadığını savunan Toklu, Sedat Peker'in dile getirdiği lüks cipe bindiği iddialarına ilişkin olarak ise "O araba 2014 model. Üç yıl önce aldım, 300 bin lira değerinde. Hâkim ve savcıları araştırın yüzde 25'i benden daha pahalı arabaya biner. Daha geçen hafta tamirden çıkardım" diye ifade etti.

"Aileden durumum iyi" diyen Toklu, "Karaman'da araştırın, babamdan enerji, akaryakıt, gıda işleri kaldı. Toklu petrol örneğin" ifadesini kullandı.

Toklu şunları kaydetti: "Sezgin Baran Korkmaz adlı şahsı tanımam, hiçbir ilgim de yoktur. Onunla ilgili bir karar vermiş de değilim. Zaten 22 Temmuz 2016'dan beri bu tür davalara bakmıyorum. Bu şahsın böyle bir davası da yok. Kendisinin şirketi İstanbul'da." 

Toklu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu da tanımadığını öne sürerek, "Hiçbir yerde oturmuşluğum, tanışıklığım yok, tek kare fotoğrafım çıkmaz" dedi.

PEKER'DEN TOKLU İDDİASI

Öte yandan Sedat Peker, Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu'nun açıklamalarına ilişkin Twitter hesabından bir dizi paylaşım yaptı. Peker paylaşımlarının ilkinde "Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı esat toklu bey, görünen o ki sen de süslü süleyman gibi poliçe seslerini, para seslerini çok seviyorsun. Benim ailem zengin diyorsun, senin ailen son beş senede zengin oldu" dedi. 

Peker bir diğer paylaşımında "Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı esat toklu bey, o tarihte otelin sahibi Sezgin Baran Korkmaz değildi diyorsun, o zaman otelin sahibini söyle. Hepiniz yavaş yavaş tuzağa geliyorsunuz. Şimdi işler daha renklenecek. Şekerli suya gelen arı gibisiniz, tuzağa düştünüz" ifadelerini kullandı. 

Sedat Peker, SBK Holding'in sahibi firari Sezgin Baran Korkmaz'ın Bodrum'daki otelinde bedava ağırlanan hâkim ve savcılar olduğunu öne sürmüştü. Peker, yayımladığı 9. videoda, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Korkmaz'a "Senin hakkında tahkikat yapıldı, yurt dışına çık" dediğini iddia ederken Korkmaz'ın oteline giden bazı isimlere de yer vermişti.

Peker, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, Koruma Dairesi Başkanı Ekrem Güler, HaberTürk TV sunucusu Veyis Ateş ve Rasim Ozan Kütahyalı'nın otelde tatil yaptığını söylemişti.

 

 

sedat peker iddialar mahkeme başkanı esat toklu şok yorumlar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları