Meral Akşener yine iş başında: Geziyor, görüyor esnafın dertlerini dinliyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bu kezde yolunu Niğde'ye çevirerek esnafın dertlerini dinledi.

Meral Akşener yine iş başında: Geziyor, görüyor esnafın dertlerini dinliyor
Meral Akşener yine iş başında: Geziyor, görüyor esnafın dertlerini dinliyor iyihaberim

İYİ Parti lideri Meral Akşener, gezilerine devam ederken bu kez de Niğde'ye yolu düştü. Niğde'deki esnaflarla bir araya gelerek dertlerini dinledi.

Akşener Niğde'deki gezisine  Ulukışla ilçesiyle başladı. Burada manav işleten bir esnaf yaşadığı problemleri Akşener’e şöyle aktardı: “Pandemi sürecinde manavlar kapanmadı ancak elbette tatmin edici değil. Kimse halinden memnun değil. Vergilerimiz fazla, tüm esnafın hali perişan. Kimse biz para kazanıyoruz, durumumuz iyi diyemez. Herkes gırtlağına kadar borcun içinde, pandemi sürecinde esnaflar desteklerden faydalanacak diyorlar, müracaat ediyoruz ancak müracaatlarımız asla kabul edilmiyor.

Desteği almayı bırakın, gerekli kriterlere uygun bulunmadığımız için başvurumuz bile onaylanmıyor. Çocuğumuzu Ulukışla gibi küçük bir yerde yaşadığımız için okutabiliyoruz. İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlerde yaşasak ve bu şartlar altında çalışsak çocuk okutma gibi bir şansımız yok. Tüm ödemelerimiz ucu ucuna yetiyor onun dışında tek bir harcama bile yapamıyoruz. 20 senelik mükellefim Bağkur taksitimi bir ay bile ödeyemedim. Yapılandırma çıkarsa faizleri silinsin diye yapılandıracağım, taksitlerini yine ödeyemeyeceğim. Biz kasabın yolunu unuttuk. Bir tane kızım var o çok isterse ona alıyoruz.”

 

 

iyi parti meral akşener iş başında geziyor görüyor esnaf dertlerini dinleme niğde
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları